Jak vědci nechtěně potvrdili existenci duté Země

13.9.2017 Sloupkování 9 komentářů 4040

Teorie o duté Zemi mě doteď nijak pořádně ze židle nezvedala. Konspirátoři mají až moc nedořešených nesrovnalostí na to, aby šlo o faktu, že žijeme v dutině vůbec uvažovat. V první řadě konspirátoři s oblibou hovoří o dvou civilizacích: o lidech, tedy o nás, a o vyspělé rase, která pro jednoho konspirátora žije na povrchu planety, a pro druhého naopak uvnitř Země. Případně se na začátku série článků dočtete: “žijeme na vnitřní straně duté Země” , a pak na vás o dva, tři díly dál vykoukne srdceryvný příběh o letci, který omylem letěl nad severním pólem, a otvorem v pólu vletěl dovnitř Země.

Netvrdím, že vím, jak je to doopravdy. Vím jen, co pravda není: v aktuálním seriálu u Alue jsem se dočetla, že vědci dokázali neexistenci gravitace. A jelikož doteď nenašli ani graviton, základní částici gravitační síly, je tedy jasné, že to, co nás drží na Zemi není Newtonova gravitační síla, ale jednoduchá a dokázaná odstředivá síla, způsobená otáčením Země. Tím pádem nemůžeme existovat na povrchu planety, protože nás to “tlačí” úplně jiným směrem.

Můj profesor fyziky ze střední školy by ze mě měl radost. Dva dny jsem strávila ponořená ve fyzice. V první řadě jsem zjistila, že odstředivá síla není přesný pojem. Jeden typ síly je reakce na dostředivou sílu; podle zákona akce a reakce má směr od středu otáčení. Jedná se o reakci na konkrétní sílu vyvinutou dříve.

Naproti tomu setrvačná odstředivá síla žádnou reakci nemá, a ve fyzikálním světě  je to jev, který nevyvolal základní Newtonův zákon akce a reakce, ale v konkrétní vztažné soustavě jej zapřičinil vlastní pohyb soustavy.

Říkala jsem si, že odstředivou sílu snadno nějak podpořím nebo vyvrátím, stačí si vygooglovat projevy odstředivé síly. Jak vyplynulo z posledních dvou odstavců, šeredně jsem se spletla 🙂 .

Raději jsem začala zkoumat ono Aluščino prohlášení, že “gravitace neexistuje, vědci to sami potvrdili” . No … říká vám něco jméno “Erik Verlinde” ? Tento fyzik se dlouhodobě zabývá teorií strun, a na webu ArXive.org zveřejnil svoji poslední práci ohledně zdánlivé podoby gravitace. Zmíněný web patří Cornell university v USA, a je určený pro vědecké články, které ještě neprošly odbornou oponenturou, jakýmsi “obhájením”  před ostatními kolegy v oboru.

Verlinde netvrdí, že gravitace neexistuje. Verlinde ji “pouze” neřadí k základním fyzikálním silám. Je to podobný případ jako se dvěma druhy odstředivé síly. Verlinde ve svém článku uvádí, že gravitaci je možné odvodit z chování dvou objektů, aniž by mezi nimi působila jakákoliv “skutečná” síla.

Jak už zaznělo, Verlinde se věnuje teorii strun, a nové pojetí gravitace vytvořil hlavně proto, že klasické newtonovské pojetí neplatí pro extrémní podmínky v kosmu – buď na mikroskopické úrovni, nebo naopak na úrovni obrovských vzdáleností. V extrémních podmínkách newtonovská gravitace nekoresponduje ani s Einsteinovou teorií relativity, tak vědci zkoumají, co a jak. Jiní vědci přijali existenci temné hmoty jako dodatečného elementu, který do soustavy přidává chybějící materiál, a snaží se ji dokázat, Verlinde naproti tomu poupravil samotnou povahu gravitace, což může být vysvětlením také.

Fascinuje mě, jak rychle se konspirátoři chytli Verlindem vymyšleného bulvárního titulku, pod kterým vypustil svoje dílo do světa, a ono účelové: “Gravitace neexistuje” zařadili k důkazům, hovořícím o duté Zemi. Kdybych chtěla rýpat, řeknu, že ani gravitace nás nedrží na Zemi; jak víme, Země se otáčí, což samozřejmě vyvolává odstředivou sílu. Stejně jak víme, ať už z působení dvou těles podle Verlinda, nebo z působení základní gravitační síly, působí směrem ke středu planety druhá síla, známá jako gravitace. Tyto dvě síly se vektorově sečtou, a výsledná síla, tíhová síla, je to, co nás drží na Zemi. Ano, Země na rovníku se otáčí rychlostí kolem 1 600 km/h (vzoreček pro úhlovou rychlost, neptejte se 🙂  ) , ale výsledná tíhová síla se počítá jednak z reakce na toto otáčení (z odstředivé síly) , a jednak z gravitace, která působí směrem dolů.

Teorie o Zemi jakožto domovu pro dvě různé rasy není vůbec nová. Z hodně starých mýtů se dochovaly místy velice zajímavé příběhy, tak čekám, co se časem začne objevovat. Jenom prosím všechny praštené ezoteriky: nehrabte se v té vědě, když máte ukončené jenom základní vzdělání, z gymnázia jste utekli, a klasická výuka je pro vás dílo Satana 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

9 Responses to :
Jak vědci nechtěně potvrdili existenci duté Země

 1. Čerf napsal:

  Konspirační teorie mě baví; když se chci pořádně zasmát, najdu si nějakou konspirátorskou internetovou diskusi a čtu si, co vše lidé mohou myslet vážně a čemu jsou ochotni věřit, např. jak báječný čistý vzduch byl po létech v době, kdy nemohla létat (a rozprašovat) letadla kvůli erupci islandské sopky, nebo že letadla těžší než vzduch nemohou pochopitelně létat, a proto nám naše zážitky z letu různí zlosyni jen promítají do snu, aby nás mohli lépe manipulovat, no uznejte – nejsou to skvělé dada nápady? Zjistil jsem, že pokusy o protiargumentaci jsou většinou naprostou ztrátou času, tak už se tím jenom bavím. No a když se dostanu do osobního rozhovoru s někým takovým, představím mu v kostce svou teorii, že za všechno špatné mohou záměrně namnožení zmutovaní tučňáci, kteří jsou do světa cíleně vypouštěni z laboratoří CIA. I zasloužilí konspirátoři, kteří by mne za můj skutečný názor na ně v afektu zlynčovali, v tu ránu poslouchají, ani nedutají :-).

  1. Andrea V. napsal:

   Odpovedet na blbost jeste vetsi blbosti je, myslim, nejschudnejsi reseni 🙂

 2. Zuzka napsal:

  Upřímně už mě tyhle konspirace začínají hodně vadit, dělají z lidí, co nejsou úplně blbí, ale mají nějaký problém díky kterému rychleji podlehnou chuti věřit věcem, které neexistují, idioty. Když to totiž některý pitomci fakt sdílí s tím, že tomu věří, tak pak se nadjou lidi, kteří mají pocit, že už to někde četli a věří tomu… Že prý “se to říká, ta na tom asi něco bude”.

  Nebezpečné teorie a ti, co jim věří, též… A to jsem si myslela, že teorie o placaté zemi je blbost, kterou už nikdo nepřekoná.

  1. Andrea V. napsal:

   V tomto smeru si nanestesti musi poradit kazdy sam. Ja muzu jenom napsat clanek o tom, kde he v tom Aluscine prohlaseni: “gravitace neexistuje” chyba.

   Za ruku nikdo nikoho vodit nebude, a navrhovana regulace clanku s neodpovidajicim obsahem mi zavani ucelovou cenzurou, zavlecenou i mimo hlavni zpravy.

   1. Zuzka napsal:

    To máte asi pravdu… Také nevím, jak by se to mělo řešit než tím, že se každý bude vzdělávat sám v tom, čemu věřit a čemu nevěřit.. 🙁 Ale bohužel to budou právě tyhle hloupé masy, co pak bude ovlivňovat životy těch naprostých menšin, co se vzdělávají… Smutné.

    Zrovna o víkendu jsem řešila konspirační teorii na hurikán Irma a nestačila jsme se divit názorům kamarádky, takže to, že jsem si rozklikla zrovna Váš článek nebyla náhoda…

    Napadá mě, že jediná obrana vůči konspiračním teoriím se jim bránit, rozebírat je, psát a blogovat o nich.. A argumentovat. Přesvědčené nepřesvědčíme, ale někoho třeba ano.

 3. KEJMY napsal:

  no, na blogoch som sa dozvedela už veľa vecí, ale začítať sa do teórie, či je zem dutá a či existuje gravitácia, sa mi ešte nestalo!
  takže ako palec hore! :D. keď už teda hovoríme o výroku “vedci zistili, že…”, tak je jasné, že toho vlastne veľa nezistili… však čo je pravda a či sú tieto trvdenia pravdivé, sa určite raz dozvieme, nakoľko svet stále speje k novému a nie je to tak dávno, čo “nám” bolo tvrdené, že zem je plochá a slnko sa otáča okolo zeme a sú vedci a teórie, ktoré sa týmto stále zaoberajú rouvíjajú ich. takže vďak za nový poznatok! :).

  KEJMY ♥.

  1. Andrea V. napsal:

   Děkuji za komentář 🙂 . Snažila jsem se psát srozumitelně 🙂 .

   Souhlasím s tím, že hromadu věcí nevíme a určitá část je “pro naše vlastní dobro” záměrně potlačovaná.

 4. Siren napsal:

  Články od Alue čtu také, ted o té Duté Zemi. Není mi to lhostejné ale at to bude jak to bude, ve většině případů se pravdu nedozvíme. Máme plno zákonitostí podle kterých se to určuje vše ale co když i ty zákonitosti jsou nastavené tak aby nám lhaly a nejsou dobře? 🙂 Nač se v tom někdy až moc zbytečně dlabat.
  Ale je to vhodné na zamyšlení . 🙂

  1. Andrea V. napsal:

   Dekuji ti za komentar.

   Souhlasim s tim, ze se neodvazuju tvrdit, jestli mam pravdu. Vim ale urcite, ze ten vyrok: gravitony nejsou, tak neni ani gravitace” je totalni nepochopeni clanku, coz nemuzu mit, vzhledem k okolnostem, Alue za zle.

   Jak ostatne pisu v clanku: v konecnem dusledku muze byt pravda uplne jinde, proto jsem se venovala jenom Verlindovi a tematu gravitace a tihove sily 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *