Nejhezčí blogové šablony pro WordPress podle chronického kutala

Dokud jsem byla na WordPress.com, zbývalo mi jenom hledat mezi šablonami, které “admini” přidali. Volně dostupný blogovací systém totiž neumožňuje nahrávání šablon. Na toto “omezení” jsem si vzpomněla asi půl roku po přechodu na vlastní doménu, kam šel také WordPress, ale tentokrát ve verzi publikačního systému, kam se dají šablony doinstalovávat. I když se mi zdálo, že je “za plotem tráva zelenější” , a tedy mimo blogovací platformu šablony hezčí,  poměrně rychle jsem zjistila, že to nemusí být tak úplně pravda.

Ano, je bezesporu výhodnější nahrávat šablony z oficiální databáze na WordPress.org, protože se vám nestane, že vám šablona skrz nekompatibilitu “shodí” web, jako se mi to už jednou stalo. Rozhodně si ale myslím, že do řečené databáze přidávají všechno, co je aspoň trochu kvalitní, což nakonec znamená kupy a kupy vesměs stejných šablon, z nichž není pořádně zajímavá ani jedna.

Jsem člověk, kterého kutání v šablonách hodně baví. Jelikož je pořád dostatek blogerů, kteří si zakládají vlastní domény, a WordPress není vůbec ojedinělá volba, napadlo mě podělit se s vámi o svoje soukromé favority z řad šablon, které jsou použitelné hned, “skládají” se tak nějak samy, a není potřeba je čtrnáct dní nastavovat, aby se aspoň trochu začaly podobat propagovaným demosnímkům.

Transference

Child Theme Styles
NáhledStáhnout

Šablony, které WordPress vydává od roku 2010 pokaždé k příležitosti dalšího  roku jsou právem nejpoužívanější varianta. Jednoduché, rychlé, přehledné – není důvod hledat cokoliv složitějšího. “Transference” je trošku upravená šablona Twenty Sixteen. “Transference” dostala upravenou typografii a velký slider pod záhlaví. Ten slider není důvod, proč šablonu zmiňuju; spíš mě dostává elegantnější typografie 🙂 .

Almia

Fancy Themes
NáhledStáhnout

Almia spadá do kategorie elegantních blogovacích šablon. Jednoduché rozvržení, vycentrované horní menu a nekomplikovaný slider pro nejzajímavější články. Na Almii se mi hodně líbí fakt, že je to “normální šablona na blog” , akorát s akcenty ženskosti a elegance.  Na velkém množství “normálních” šablon typu nadpis- stránka-menu mi vadí nedopracovanost a nudnost. Almia v tomto směru vyniká a trochu mi připomíná šablonu Blissfull blog z mých časů na WordPress.com.

Orsay

Christina Mooz
NáhledStáhnout

“Orsay” jste u mě mohli zaznamenat. Veze se na vlně lifestyle blogů, kdy hraje prim minimalismus a akcenty nějaké té ženské typografie. U šablony Orsay jsem měnila font, pomocí p { a parametru font-family  jsem zadávala variantu, která umí diakritiku, protože font implementovaný v šabloně je bez všech českých čárek a háčků.

Brittany light

Anastis Sourgoutsidis
NáhledStáhnout

Když už jsme u těch šablon, které považuju za dobré, hezké a nápadité, přidávám ještě jeden kousek, který jsem používala i na svém webu. Zase – celoplošně jsem měnila font skrz českou diakritiku, jinak i když je “trochu” barevnější, je přehledná, šikovná, taková “správně holčičí” , a velice snadno použitelná. Na to, jak vypadá nepotřebuje vůbec žádné donastavování, prostě jenom doplníte obsah a je to.

Ve zdrojích pro WordPress.org se “schopné” šablony hledají dost blbě. Nebo mi jenom nesedí aktuální trend one-page šablon 🙂 . Připadá mi, že co do barvitosti nabídky na tom byl lépe WordPress.com. Naštěstí se šablony odtamtud dají stáhnout a nainstalovat i do prostředí vlastní domény. Jsou případy, kdy cenzura není vůbec na škodu 🙂 .

Odebírejte blog e-mailem

Nechce se ti číhat na každý můj nový článek? Dej mi svoji e-mailovou adresu, a budu číhat za tebe.

Připojte se k 36 dalším odběratelům

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: