Fotopast

28.6.2017 Virtuální zápisníček 2 komentáře 1353

V sobotu 24. června před polednem evakuovala policie část obchodního centra ve Zlíně – Malenovicích. Důvodem byl nález “podivné krabičky” v jedné ze zkušebních kabinek. Je zajímavé, že hlášení o bombě překvapí jenom málo lidí; ostatně, ze svojí povinné školní docházky ze základkových let si pamatuju dvě nahlášené “bomby ve škole” , nahlášené aktivními vtipálky. Snad i proto případ ze Zlína tolik zaujal média: ona tam totiž nebyla bomba.

Zatím není venku příliš podrobností. Z toho, co se podařilo zveřejnit, a co se podařilo policii dostat z podezřelého vyplývá, že do zkušební kabinky umístil pachatel fotopast, aby si následně nahrál sex s manželkou. Jenže manželka nepřišla a fotopast tam zůstala. Je jen výsledkem kriminálek v televizních programech, že člověka napadne dřív bomba než nějaká technická hračička, ale to už není tak podstatné.

Nafotit nahé fotky ještě chápu. Natáčet sex míň, protože aspoň u mě je podstatná část hrátek i nálada a kouzlo okamžiku, a mám takový dojem, že bych si to z následného zhlédnutí “za střízliva” tolik neužila, ale můžu se mýlit a může se to časem změnit. Nápad natáčet sex v obchoďáku považuju za ten z kreativnějšího soudku. Sex ve zkušební kabince patří k jedněm ze základních klišé, i když je nutné zdůraznit, že vysoké procento obchodních domů mívá bezpečnostní kamery, a už přímo provozovat hrátky ve zkušební kabince znamená “bavit” zadarmo dotyčného technika, který ony kamery hlídá.

Některé legrácky ale můžou přijít hodně draho. Pokud se prokáže vina, zaplatí autor nápadu výjezd policie, zdravotníků a hasičů, stejně jako výjezd pyrotechniků z Olomouce, kteří onu fotopast přijeli zneškodnit. Stejně tak se o náhradu ušlého zisku hlásí všechny přilehlé butiky, které evakuace celkem tří set lidí zasáhla. Když pominu právní stránku věci a nechám stranou fakt, že povolaných jednotek mohlo být potřeba jinde, považuju celkový trest a obecně přístup poměrně za pruderní.

V paměti fotopasti se nenašly žádné záznamy; dokonce ji návštěvníci nahlásili poměrně rychle od instalace – v dotyčné kabince se nacházela přibližně hodinu. Jsou dokonce lidé, kteří zvládají nahrávat svoje domácí porno na specializované internetové servery; z tohoto pohledu není snaha natočit si sex ve zkušební kabince ničím divným. Mobilem to nejde, člověk potřebuje (většinou) obě ruce, a tak hledá řešení, které by “stálo samo” , a bavím se teď čistě o elektronických aparátech, schopných zachytit obraz a zvuk. Fotopast je v tomto směru užitečným řešením, protože se aktivuje pohybem a sepne tedy, když člověk do kabinky vleze. V tomto směru nebyl dotyčný nápad tak úplně z cesty.

Nicméně, pořádkové orgány se na celou věc dívají trochu jinou optikou. Osmadvacetiletého mladíka čeká za jeho invenci uhrazení nákladů na výjezd, které mu připadly za “hodně hloupé vytáhnutí všech možných jednotek zbytečně do Zlína jenom kvůli fotopasti” . A poučení? Sbalit s sebou vždycky doopravdy všechny svoje věci 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Fotopast

  1. Čerf napsal:

    Inu, lidé jsou zblblí zprávami a za každým rohem vidí teroristu i na jarmarku ve Lhotě. Váhám mezi pochvalou za bdělost a povzdychem za vyplašenost. Výmluvě na sex s manželkou nevěřím ani trochu, ale beru to tak, že to je každého věc. Taky se ale milému videoexperimentátorovi mohlo snadno stát, že si s ním přijde vyříkat názory na podobnou kreativitu manžel nebo přítel dámy, která kabinku využila :-).

    1. Andrea V. napsal:

      🙂 to by bylo hodne zajimave 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *