Fotodeník: Drobky a inspirace

13.4.2018 Fotodeník 6 komentářů 204

Ano, v ideálním případě je lepší učit se praxí. Jenže knížky jsou od toho, aby inspirovaly. Je to dlouho, co jsem nekoupila fotografickou literaturu. “Přerostla” jsem standardní produkci populárních publikací, ale ne tak dlouho zpátky mi padla do oka jedna, kterou napsal Steve Johnson. V doprovodném textu v kapitole, kterou jsem téměř celou přeskočila (pojednávala totiž o typech fotoaparátů a trojlístku citlivost/clona/čas v módu pro začátečníky) mi během listování k další kapitole padl pohled na jednu konkrétní větu: jako fotograf se nezlepšíte tím, že jednou za měsíc pořídíte několik záběrů úžasné krajiny nebo krásné modelky, ale tím, že budete neúnavně cvakat spousty snímků mnoha obyčejných věcí.

Já jsem se dostala k oněm několika snímkům za měsíc. Od ledna mám menší foťák (zčásti jsem se obdarovala na Vánoce, zčásti na březnové narozeniny) , tahám jej furt v tašce a zvykám si zase fotit. Minimalistický přístup k fotografii mě začal poměrně bavit, a spolu s pojmy “magický realismus” a “flaneur focení” je minimalismus třetí složka, která mě baví a inspiruje.  Další cíl je přestat si stavět nároky patřící profesionálním fotografům, a jednoduše fotit.

Koleje a černobílá barva – kdo by si s tím nehrál? Zaujaly mě ty bílé cihly, kterými si nádražáci vyznačili náhradní služební přechod .

 

To kladivo bylo tak “nenápadně” opuštěné, že si o fotku říkalo.

 

Dvě různé pruhované pásky, jeden roh a dřevěné bednění. Makro z Lumixu nebude, ale nějaký ten detail ano.

 

Uherské Hradiště, cyklostezka, inspirací mi byla hlavně dvojí barva osvětlení. To studené večerní, a oranžové od pouličních lamp.

 

Dvojí světlo, ocelové nebe a déšť – moje inspirace je zkrátka někde trochu jinde.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

6 Responses to :
Fotodeník: Drobky a inspirace

 1. Čerf napsal:

  Těm kolejím černobílá vysloveně sluší. Podle mne moc povedená fotka.

 2. Lenn napsal:

  Krásné a jednoduché fotky 🙂 Zejména ty koleje, nevím proč, ale černobílé fotky kolejí mají své kouzlo. Působí na mě sice trochu smutně, ale jsou skvělé.

  LENN

  1. Andrea V. napsal:

   Děkuju za komentář 🙂

 3. Tereza Outcry napsal:

  Takhle fotit bych taky chtěla. Vidět v něčem nezajímavém zajímavé umí málokdo. Je to dar. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *