Rubriky
Virtuální zápisníček

Platí kampaň „Me too“ doopravdy za spásu?

Když jedna z bývalých „Čarodějek“ , Rose McGowan, zasdílela na Twitteru onu osudnou větu: „Podělte se se svými zážitky ohledně sexuálního obtěžování a použijte hashtag Me Too“ , možná ani nevěděla, co všechno z toho bude. Ohledně jedné osoby, navíc herečky, která proslula nejvíc právě v roli seriálové čarodějky Paige, ráda věřím, že věděla, kdo je Tarana Burke, a stejně tak věděla, že tato černoška, která hodně pracovala s mládeží, založila v New Yorku nadaci „Dívky za genderovou rovnost“ , která měla pracovat se ženami poznamenanými sexuálním násilím, stejně jako měla pomoct černošským dívkám z New Yorské čtvrti Brooklyn, aby měly větší šance zapojit se do společnosti.

Celé to trvá už pár týdnů. Dosáhlo to tak daleko, že se vévodkyně Catherine, manželka britského prince Williama, stala obětí sprostých výpadů na Twitteru, když si na udílení britských filmových cen „opovážila“ vzít zelené šaty místo „nakázaných“ černých (černá róba je oficiálně uznaná jako podpora napadeným ženám) . Jenže členové britské královské rodiny si nesmějí dovolit politická gesta, vévodkyně Catherine zvolila pouze černý pásek s černým psaníčkem, a výpady jsou na světě. Co na tom, že aktuální kampaň žije hlavně materiálem hereček, které zavětřily šanci, a zneužívají Taranu Burke k vlastnímu zviditelnění?

Je potřeba zdůraznit, že se nikde ani náhodou nepodařilo, aby začaly mluvit civilní oběti sexuálního násilí. Důvod je jednoduchý: bojí se, navíc okolí je v takových případech rádo, že nemusí nic takového řešit, tak odpoví maximálně: „No a co já s tím mám dělat“ , případně: „Tak sis o to neměla koledovat“ , a dál se snaží utéct co možná nejdál, protože je to pohodlnější. Herečky, které si v bulvárních médiích hrají na chudinky naproti tomu obviňují muže zvučných jmen z toho, že se na ně „opovážili podívat“ , ideálně pokud na tom vysoudí nějaký ten milion na jachtu u moře (pardon, vysoudí peníze skrz nervovou újmu, kterou z toho mají) . Martina Formanová, manželka režiséra pobývajícího v Americe, v legraci v rozhovoru pro iDnes řekla, že manželovi radila, ať si něco vymyslí a některé herečce zavolá, protože takto je jediným mužem, který nic takového na kontě nemá, tak ať není za moulu (rozhovor k přečtení na revue.idnes.cz) .

Feministky moderní doby jsou z větší části hysterky, které nezvládají hájit ženské zájmy s grácií, a místo konkrétních a platných kroků, jakými by například byly větší angažovanost ve veřejném procesu (je spousta míst, kam se žena dostane, i co se týká politických stran – viz první místopředsedkyně České Pirátské Strany Olga Richterová) volí bulvární kampaně, vřískání do médií, které se do dalšího dne zapomene, a přetahovanou o slovíčka, která nevede k ničemu, co by současná průměrná žena ocenila. Z neochoty pracovat na něčem, co by pomohlo, se raději zapojují do vytváření bordelu, který v konečném důsledku feminismu jako takovému škodí, až to dorazilo do fáze, kdy člověku při slově „feminismus“ přeběhne po tváři jen takový ošklivý úšklebek, nehledě na to, jestli se jedná o ženu, nebo o muže.

Celá kampaň Mee Too není v aktuální době platná k účelu, který s ní její tvůrkyně Tarana Burke původně měla. Herečky s Umou Thurman a Angelinou Jolie v čele udělaly z původního hnutí, které mělo pomáhat znevýhodněným černošským dívkám, jenom bulvární mašinu, která dokáže bez jakýchkoliv důkazů jenom na ukázání prstem zničit život klidně i nevinným lidem. Stačí jen ta moc v ruce, jenom to vědomí: „Protože můžu“ , a jedním jediným  vyjádřením do novin zlikviduju celý další život kolegovi-herci, protože se mi z jakéhokoliv důvodu nezamlouvá. Už jenom z tohoto jednoduchého důvodu odmítám vyslovit kampani „Mee Too“ svoji podporu.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

4 reakce na „Platí kampaň „Me too“ doopravdy za spásu?“

Co je na celé věci zrůdné, je to, že podobné osočení na profesní (v tom lepším případě) likvidaci stačí. Ale není to zdaleka jediný příklad, kdy původně bohulibý záměr v konfrontaci s mnohostrannou lidskou hloupostí a zištností vedl k šíleným koncům.

To není pravda. Komunismus byl reakce na vedlejší efekty raného kapitalismu a rozhodně byl a je zamýšlen realizovat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *