Extrémní přecitlivělost

9.1.2017 Mezi nebem a zemí Komentáře (0) 438

Přehnaná citlivost je něco jako křišťálové, případně indigové děti. Vyprávějí se o tom báje, nejde to pořádně rozeznat od rozmazlenosti a zhýčkanosti a když se objeví někde u jemnohmotných “učitelů” dotaz směřující k přehánění, přečtete si, že je “ten přecitlivělý” lepší než ostatní, protože se mu otevírají “jemnohmotná tykadla” , a že by bylo úplně nejlepší řešit to postupnou naprostou izolací ode všech. Guru vám sice napíše: “Vybírej si přátele pečlivěji” , ale to máte jako s “Chew and split” a orhorexií: nejdřív plivete jenom tučné maso a postupně začnene vyplivovat víc  a víc věcí.

“Chew and split” je psychická nemoc související s poruchami příjmu potravy. Slečny zakázanou věc sice rozkoušou, ale místo polknutí ji vyplivnou  – mají tím “oklamat žaludek” , a zároveň ušetřit kalorie. “Plivou” se nezdravé věci, ale velice brzo se seznam “vyplivovaných věcí” rozroste i o ty, které by si za normálních okolností povolila. 

Orthorexie je porucha příjmu potravy, kdy slečna jí jenom “zdravé” věci typu ovoce a zelenina. Výsledkem jsou chybějící živiny a následkem těžká anorexie. 

Víme, že existují extroverti a introverti a víme, že introvert má díky užšímu kontaktu se sebou samotným silnější sklony k “napojování” na svoje vlastní energie, případně na energie okolo. Sama to na sobě vidím. Když je mistrovství v krasobruslení, vidím se na bruslích na ledě, když byla Superstar, viděla jsem se s mikrofonem na pódiu, když se roztrhl pytel s kosmetickými blogerkami, začala jsem psát o šminkách také, a když přišlo do módy mít vlastní doménu bez názvů volných služeb pro blogování, pořídila jsem si vlastní web taky. Není výjimkou, že je člověk introvert právě aby se před okolními energiemi ochránil. “Stáhne” se do svého vajíčka a nemusí řešit interakce s ostatními, které jsou každá svéhlavá a každá jiná.

Vysvětlovat takovým lidem, že jsou něco výjimečného a probouzet v nich syndrom Boha nepovažuju za dobrý nápad. Celkově to posiluje izolaci takového člověka od okolí, a člověk nebyl vytvořený jako samostatný typ. Od nejstarších dob nenacházíme jeskyně samotných poustevníků, ale jednotlivých tlup a sám samotný člověk se objevoval jenom zřídka.

Pokud chybí zdravý kontakt s okolím a s dalšími lidmi, mohou v hlavě vzniknout různé konstrukce, a následně je daleko jednodušší spadnout do spárů nějakého šikovného manipulátora. Nemluvíte s nikým o ničem, nemusíte nic obhajovat a vysvětlovat, a tím pádem vám chybí potřebná zpětná vazba. Ne od ostatních, ale od vás samotných.

Co se týká extrémní přecitlivělosti, mně pomohlo nebrat si věci osobně. Často na přecitlivělost svádíme naše reakce na řeči a názory lidí, které se nás absolutně netýkají. Někdo nám něco řekne, a my to okamžitě vztáhneme na sebe, i když to původně s námi nemělo co dělat. Pak se urazíme a dlouho to v nás hlodá. Náš jemnohmotný guru nás poplácává po zádech, že je to z toho, že jsou lidi ovce a jenom my jediní, “Přecitlivělí” jsme nad-lidi, kteří ční nad ostatními, a že s tím “křížem” musíme nějak existovat – ideálně tak, že se stáhneme a do společnosti budeme chodit jenom v případech krajní nouze na nezbytně dlouhou dobu, protože nás pobyt mezi většinou energeticky vyčerpává.

Co se týká slabší odolnosti vůči bolesti, pomohlo mi dávat si na sebe větší pozor, protože hodně ran pramenívá z mojí roztěkanosti. Jako ostatně u většiny takových případů. Extrémní přecitlivělost jako taková je mimořádně pohodlný štít, za který se vleze skoro úplně všechno. Všímám si, že se mezi jemnohmotným obecenstvem rozmáhá názor, že to má být něco jako signál duševního růstu a otevírání našich jemnohmotných energií. Ideální past pro každého introverta, který podobným kecům uvěří …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *