Erotogenní zóny

Erotogenní zóny znáte těchto 8?

Ačkoliv je penis nejcitlivějším mužským orgánem a klitoris zase tím ženským, na těle člověka existují i jiné erotogenní zóny, které stojí za prozkoumání. Některé jistě znáte a jinými vás možná překvapíme.

Věděli jste, že erotogenní zóny u žen se mohou od těch mužských lišit?

Erotogenní zóny
Erotogenní zóny

1. Hlava

Kdo by nemiloval příjemnou masáž pokožky hlavy. Víte, že i tady se nachází mnoho citlivých nervových zakončení? Stimulace těchto bodů napomáhá s odbouráním stresu a také s uvolněním hormonů dobré nálady (dopaminu a serotoninu) do krevního oběhu. Pokožka hlavy je oblíbeným bodem jak u mužů, tak u žen.

2. Uši

Všichni milují laskání ušních lalůčků. Tím, že uši jsou celkově dosti prokrvené, jsou výrazně citlivější. Takže takové přejíždění jazykem, okusování, jejich pomalé líbání a partnerův či partnerčin dech vás přinejmenším dost vyvedou z míry.

3. Vnitřní zápěstí

Možná vás překvapí, že zrovna zápěstí, respektive jeho vnitřní část patří mezi nejvzrušující erotogenní zóny u žen. Je to dáno tím, že i zápěstí má spoustu nervových zakončení, k jejichž stimulací stačí lehké polibky, doteky či dech partnera.

4. Břicho

Dámy, zapomeňte na nedokonalosti, zahoďte stud a užijte si vlnu rozkoše, kterou zažijete, jakmile vás partner na daném místě začne lehce hladit a líbat. Užijte si tu slast, kdy jemnými polibky objíždí váš pupík a nakonec směřuje k vašemu rozkroku.

5. Prsa a bradavky

Mužské pozornosti rozhodně neuniknou ženská prsa. Jenže právě ty jsou častým tématem sporných diskuzí. Některé ženy totiž uvádí, že hlazení a líbání na těchto ženských partiích u nich vyvolává zvláštní pocity, které nejsou moc příjemné. Také někteří muži uvádí, že bradavky zrovna mezi jejich erotogenní zóny nepatří.

Zřejmě záleží na každém jedinci zvlášť, protože je tu i ta druhá strana, která přímo vrní blahem při laskání bradavek. Ženy si navíc dokáží užít také pořádnou masáž celých prsou.

6. Klitoris a bod G

Je jasné, že největšího sexuálního vzrušení žena získá při stimulaci jejího klitorisu. Právě tady se nachází nespočet nervových zakončení, proto je klitoris až extrémně citlivý. Ovšem i tady funguje pravidlo správné stimulace, nesprávné dotyky mohou mít spíše opačný efekt. Zpočátku vsaďte na lehčí dotyky, například jazykem, prstem nebo můžete využít nějakou oblíbenou erotickou hračku, postupně pak jejich intenzitu zvyšujte. Dráždění klitorisu a vnitřku vagíny, kde se také nachází bod G,  vás milé dámy přivede k naprosté extázi.

7. Penis

Je jasné, že mezi erotogenní zóny u mužů patří především genitální část, penis. Jenže i ten se skládá z jednotlivých částí, které si zaslouží pozornost. Samozřejmě, nejviditelnější částí je žalud společně s uzdičkou, který díky četnosti nervových zakončení cítí každý letmý dotek. Při erotických hrátkách však nezapomeňte na nějaký lubrikant, díky němuž předejdete odření, na které je žalud náchylný. 

Zajímá vás:Jak vyřešit problém s erekcí?

Další částí je šourek s varlaty. Tady opatrně, varlata sice jsou erotogenní zónou, ovšem jsou tak citlivá, že tvrdší dotek může partnera pořádně potrápit. V tomto případě je ideální ústní stimulace, kdy pomalými a jemnými dotykem jazyka, popřípadě jemným sáním přivedete k naprosté nirváně.

8. Anální otvor

Pro někoho je anální sex a vše kolem něj tabu, pro jiného je to jediná cesta, jak přijít k vyvrcholení. Tato erotogenní zóna je oblíbená především u ženského pokolení, ovšem nepohrdnou jí ani někteří pánové. Anální otvor přitom patří mezi nejcitlivější místa na těle, tak proč toho nevyužít? Jemné kroužení naolejovaným prstem nebo krouživé pohyby jazykem vás dostanou do takové rauše, že zapomenete, že dýcháte.

Prostata

U mužů se v análním otvoru nachází také prostata, která je často přirovnávána k ženskému bodu G. Ovšem pro její stimulaci je potřeba naprostého uvolnění se. A jak ji najít? Tato žláza je velká asi jako vlašský ořech, takže ji určitě ucítíte. Nachází se pod močovým měchýřem, asi 7 centimetrů od análního otvoru. Bez lubrikantu to nepůjde, takže na prst naneste jeho dostatečné množství. Jakmile je partner uvolněn, připraven, pomalu vsuňte prst dovnitř. Nezapomínejte, že konečník je plný citlivých nervů, takže buďte skutečně opatrná a používejte pouze jemné doteky. To samé platí o prostatě, pouze ji hlaďte, občas na ni můžete malinko přitlačit. Sám partner vám dá zpětnou vazbu, díky které už budete vědět, jak na to.

Závěr

Erotogenních míst na lidském těle je mnoho a nějakou dobu trvá, než je člověk objeví. Jaká místa jsou ta vaše?