Energetické dno

13.1.2018 Mezi nebem a zemí 2 komentáře 1154

Energetické upírství je v ezoterických kruzích poměrně oblíbený materiál. Podobně jako minulé životy to funguje na principu nadřazeného guru, kterého “otravují” obtížné mouchy v podobě “obyčejných” lidí. Spousta ezoteriků si mezi řečí stýská, že nemůžou moc dlouho pobývat mezi ostatními lidmi. Že je jim pak špatně od žaludku, třeští jim hlava a připadají si jako praštění pytlem přes hlavu.

V klasické ezoterice se nejčastěji učí, že ostatní lidé automaticky odčerpávají energii osobám, které jí mají přirozeně víc. Jako jedinou možnou ochranu uvádějí útěk. Co možná nejmíň se vyskytovat ve společnosti lidí, u kterých energetické upírství hrozí nejvíc. U klasického guru to posiluje izolaci od každodenního světa, a příznivce to učí, že se mají vyhýbat lidem, protože jim ostatní lidé chtějí jen škodit.

Když jsem na toto téma psala někdy v roce 2015 článek, tehdy ještě jako ezoterička klasického střihu, přistál mi pod článkem komentář od Aves. Byla první člověk, u které jsem zaznamenala jiný názor, a když jsem se pak dostala k materiálu, který pojednával o “péči” o člověka z hlediska emocí, hovořilo se zase jenom o konání každého jednoho zvlášť; ne o tom, že by byl za energii dotyčného zodpovědný někdo zvenčí, a nešlo s tím nic dělat.

Už jsem psala, že mě život poměrně aktivně učil, že záleží jenom na tom, co dělám já. Z tohoto pohledu musí být jenom na mně samotné, jestli budu mít energie hodně, nebo málo. Když to vezmu kolem a kolem, tak tím přístupem: “Ty mi bereš energii” prakticky odčerpáváme sílu z člověka, kterému tímto způsobem spíláme. Výčitky a nadávky fungují na principu přesunu energie ve směru k aktivnějšímu, a proto má často člověk, kterému je spíláno, tak mizernou náladu, a ten, který na druhé řve, má energie dostatek.

Když se člověk dostane do společnosti pesimistického, vzteklého nebo agresivního člověka, má několik variant, ze kterých si může zvolit. Může odejít, jak radí ezoterici. Může se nechat ovlivnit a začít nadávat taky (a odčerpávat svoji energii pryč), nebo může zůstat sám sebou, a v klidu druhému říct, že jej stížnosti na světovládu nezajímají. Nejde o to, abychom změnili rýpaly nebo chronické kuňkaly. Jde o to, abychom ve věci komunikace s ostatními zůstali sami sebou.

Nenecháme si tak odčerpávat sílu přes ten limit, který by nám byl nepříjemný, a naopak nám zůstane dost na ty chvíle, kdy o naši interakci někdo zájem má.

Samotná problematika energetického upírství je postavená na zdvojené negativitě. Vytýkáme druhým, že jsou slabí a neschopní, a následně stavíme sebe do pozice chudáčků, kteří se nemají jak bránit, a jediná varianta, jak si nenechat brát super-čistou energii, je nestýkat se s nikým “venku” , a jenom si živit tu svoji iluzorní bublinu.

Naše energie je jenom naše věc. Náš majetek, se kterým hospodaříme my sami. Pokud se naučíme zacházet se svým vlastním tělem, nejsou pro nás energetičtí upíři v podobě osob z masa a kostí nijak relevantní.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Energetické dno

  1. Čerf napsal:

    Zdravý člověk má vždycky dostatek energie na to, co opravdu chce, i na ty, o které se opravdu zajímá.

    1. Andrea V. napsal:

      Ano, to rozhodně má.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *