Empatie jako dar

21.11.2015 Sedm závojů Komentáře (0) 241

Empatii jako kouzelnou sílu proslavila hlavně Phoebe z Čarodějek. V podstatě se jedná o vcítění do cizí osoby nebo konkrétní věci. Skrze svoje vlastní pocity vědět, co si myslí a jak se cítí cizí bytost. Phoebe tuto schopnost využívala také k vycítění energetických útoků démonů, a celkově to vypadá velice lákavě. Dokázat odhalit skryté věci jenom skrze pocity může znít dobře. Jak je to s empatií doopravdy?

Od mala jsem označovaná za tu citlivou, případně mi bylo vytýkáno, že si všechno moc beru. Když se to naučíte ovládat, zvládnete to využít ve svůj prospěch právě v umění empatie jako prvku, který se kouzelné moci Phoebe dost podobá. Vaše energie se prolíná do okolních prvků, a protože je ta energie pořád vaše vlastní, můžete skrze ni cítit nitro zkoumaného prvku. Je důležité ovládnout to tak dobře, abyste si nebrali osobně věci, které se netýkají vás; nezahrnovat do svých starostí věci, které k vám vstupují “jenom”skrze vaši empatii. Jako všechno to chce cvik a pohlídat, aby vás to nesežralo.

Znamená to otevřít sebe samotného a prolnout se jinam. Máme tady hned dva závažné kiksy. Za prvé, jste až příliš otevření všemu okolo. Jak jsme se tady už bavili, okolo nás se nevyskytují jenom dobré síly; sfér vlivu je daleko víc, a každá z přítomných entit má svoje vlastní zájmy. Operovat s empatií znamená myslet na důslednější hlídání sebe samotného; zvlášt hned zezačátku, když toho máme takzvaně plné ruce a dělá nám potíže soustředit se na všechno potřebné. Je vhodné začít se svojí vlastní ochranou, a tu stavět před všechno ostatní.

Za druhé, nabourat se do cizího prvku bez jeho vlastního povolení je zásadní porušení Vesmírných pravidel. Nemůžete používat cizí bytost bez jejího výslovného povolení. V seriálu to vypadá zjednodušeně, ale v reálu je nutné zdůraznit svrchovaný nárok každé živé bytosti na její svobodu. Neexistuje horší prohřešek, než připravit živou bytost o její svobodnou vůli. Empatici mají k podobným excesům velice blízko, proto je nutné zdůraznit, že bez výslovného svolení se v cizí lidské bytosti hrabat nesmíte. Filmaři nic podobného neřeší, tak to působí stejně, jako autorská práva na českém internetu. Vesmír ale umí být daleko důraznější, než autoři na české síti.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *