Empatii jako kouzelnou sílu proslavila hlavně Phoebe z Čarodějek. V podstatě se jedná o vcítění do cizí osoby nebo konkrétní věci. Skrze svoje vlastní pocity vědět, co si myslí a jak se cítí cizí bytost. Phoebe tuto schopnost využívala také k vycítění energetických útoků démonů, a celkově to vypadá velice lákavě. Dokázat odhalit skryté věci jenom skrze pocity může znít dobře. Jak je to s empatií doopravdy?

Od mala jsem označovaná za tu citlivou, případně mi bylo vytýkáno, že si všechno moc beru. Když se to naučíte ovládat, zvládnete to využít ve svůj prospěch právě v umění empatie jako prvku, který se kouzelné moci Phoebe dost podobá. Vaše energie se prolíná do okolních prvků, a protože je ta energie pořád vaše vlastní, můžete skrze ni cítit nitro zkoumaného prvku. Je důležité ovládnout to tak dobře, abyste si nebrali osobně věci, které se netýkají vás; nezahrnovat do svých starostí věci, které k vám vstupují “jenom”skrze vaši empatii. Jako všechno to chce cvik a pohlídat, aby vás to nesežralo.

Znamená to otevřít sebe samotného a prolnout se jinam. Máme tady hned dva závažné kiksy. Za prvé, jste až příliš otevření všemu okolo. Jak jsme se tady už bavili, okolo nás se nevyskytují jenom dobré síly; sfér vlivu je daleko víc, a každá z přítomných entit má svoje vlastní zájmy. Operovat s empatií znamená myslet na důslednější hlídání sebe samotného; zvlášt hned zezačátku, když toho máme takzvaně plné ruce a dělá nám potíže soustředit se na všechno potřebné. Je vhodné začít se svojí vlastní ochranou, a tu stavět před všechno ostatní.

Za druhé, nabourat se do cizího prvku bez jeho vlastního povolení je zásadní porušení Vesmírných pravidel. Nemůžete používat cizí bytost bez jejího výslovného povolení. V seriálu to vypadá zjednodušeně, ale v reálu je nutné zdůraznit svrchovaný nárok každé živé bytosti na její svobodu. Neexistuje horší prohřešek, než připravit živou bytost o její svobodnou vůli. Empatici mají k podobným excesům velice blízko, proto je nutné zdůraznit, že bez výslovného svolení se v cizí lidské bytosti hrabat nesmíte. Filmaři nic podobného neřeší, tak to působí stejně, jako autorská práva na českém internetu. Vesmír ale umí být daleko důraznější, než autoři na české síti.