Deset let blogerkou: Které typy článků nejčastěji cenzuruju?

6 thoughts on “Deset let blogerkou: Které typy článků nejčastěji cenzuruju?”

 1. O konkrétních lidech píšu, ale snažím se to dělat tak, aby text nebyl doslovný. Přílišná doslovnost je vůbec podle mě rozšířený nešvar, vždyť každý text by měl ve čtenáři nějak zarezonovat a “dohrát se” v jeho hlavě, v jeho fantazii. Čím je článek doslovnější, tím méně to funguje. No, pravidelný “formát” článku jeden mám, už víc než osm let píšu každou neděli své “Nedělní miniglosy”. Má to své výhody i nevýhody; až nevýhody začnou převažovat, nastane čas to ukončit, uvidíme, zatím mě to pořád baví.

  1. Miniglosy sleduju jako pasivní pozorovatel, a musím říct, že některé hlody máš vážně vyvedené 🙂 .

  1. Děkuji 🙂 . Já se Oblíbencům vyhýbám, protože bych v těch článcích měla pořád dokola to samé. Jinak, když sháním rozumy o nějakém dražším produktu, beauty blogerky jsou moje první útočiště, a Oblíbenci obecně pak úplně první cíl 🙂 .

 2. Nikdy nepochopím lidi, kteří píší na internet deníčky, jejichž obsah je až moc choulostivý. Lidi toho mohou využít. Přiznávám se, že i já na svůj blog píši články, které se velmi podobají deníčkům, ale nikdy nechodím do detailů. Všechny citlivé informace si nechávám pro sebe. Nepotřebuji, aby lidé o mně věděli všechno.

  Co se týče toho posledního bodu, do nedávna jsem měl takovou menší “stěhovací mánii”. Neustále jsem měnil blogové platformy. Blog, WordPress, Blogspot, ale nakonec jsem skončil na Tumblru. Vyhovuje mi a je jednoduchý. Na každý blog jsem psal uvítací články a jak jsem je psal pořád dokola, trochu mě to vadilo. Vadilo mě, že mi blog nevydrží déle než měsíc. Díky tomu, že svůj současný blog už mám skoro rok, nemusím se o tohle starat. Naopak mě vadí lidé, kteří jsou na tom podobně jako já. Neustále se stěhují a píší uvítací články či stejný obsah, jaký měli na svém předchozím blogu.

  1. Já jsem toho taky prozkoušela celkem dost. Tumblr je taková hodně jednoduchá platforma, která umí všechno podstatné – co tak pozoruju, začíná ji nacházet víc a víc lidí.

   Co se týká stěhování blogů i s články, většinou mě to nebavilo – rozhodla jsem se spíš napsat nové, lepší 🙂 . Celkem dost dlouho jsem svoje starší věci považovala za katastrofu, tak raději smazat a rychle pryč 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *