Čtyři týdny bez hormonů

Může to být poslední půlrok, co si všímám cílenějšího tažení proti hormonální antikoncepci. Souhlasím s tím, že je nešťastné brát ji “jenom” skrz ten primární účel, tedy zabránění početí, když je jinak žena zdravá. Zároveň patřím k lidem, kteří zvládají respektovat úroveň cítění jiných žen. Když říkají, že se bez hormonů cítí příšerně a antikoncepce jim pomáhá “usměrnit” cyklus, nejsem  z těch, kteří by dotyčné ženy na sílu a na moc lámaly na stranu bez prášků. Od toho jsou jiní.

Křížové tažení proti hormonům

Posledních pár měsíců jsem si začínala říkat, že by to chtělo nějak otestovat, co na těch článcích vlastně je. Pokud možno otestovat na vlastní kůži; všechny ty změny nálad, umělé deprese, nebo zvýšená chuť na muže v okamžiku vysazení prášků. Ale pořád jsem si tak nějak neudělala čas a nerozhodla se. Patřím k ženám, které berou slabé hormony skrz “úzké trubky” .  Když jsem v roce 2015 po x letech braní prášků antikoncepci vysadila, měla jsem zpátky “svoje” bolesti třetí měsíc po vysazení. Vím tedy, že ten jeden měsíc nepocítím tragičtější následky (chlapa nemám, takže asi tak 🙂  ) .

Proč to píšu? Protože jsem si před Velikonocemi dělala pořádek na poličce u postele. Už mě zlobilo, jak jsem pokaždé nahmátla jako první prázdné platíčko, a když jsem na tu poličku něco pokládala, zavazely mi prázdné krabičky a platíčka od léků. Tak jsem to všechno vzala, a všechna prázdná platíčka, včetně těch z poslední krabičky, nacpala do jedné škatulky a to plné platíčko strčila do druhé. S tím, že ta všechna prázdná plata poletí do koše.

Ano, jak jsem bohorově “věděla” , že mám ještě jedno plato, podívala jsem se až jsem měla brát první prášek  v dalším cyklu – a zjistila jsem, že jsem si vyhodila to plné plato a na poličce se mi válí krabička s pěti prázdnými obaly. Jak chodím do práce, stíhám gynekologa jeden den v týdnu, kdy má v jediném případě ordinační hodiny odpoledne, tak jsem se po odeznění prvotního šoku rozhodla: nebudu bláznit, a ten měsíc, který bude trvat moje epizoda bez hormonů věnuju “výzkumu” .  (Když člověk nemá prášky, protože si je inteligentně po mém vzoru vyhodí, musí čekat na další cyklus a první prášek bere s druhým dnem další menstruace) .

Další krok vpřed

Nejdřív jsem chtěla zapisovat poznatky a vydat to celé jako jeden příspěvek, ale když jsem si ten článek tak promítala, už v tom “virtuálním prostoru” jsem tušila, že by byl dost dlouhý. Tak píšu první dnes, čerstvě po rozhodnutí, a další články budou příbývat zřejmě co týden. Nevím, jestli seberu odvahu a začlením svůj přirozený cyklus i s tou bolestí nějak méně invazivně; zatím chci posbírat data, a bez ohledu na válku doktorů a sluníčkářů chci zjistit, co to se mnou po psychické a energetické stránce udělá a neudělá. Bez příkras, bez reklam na ezohnutí nebo farmaceutický průmysl a bez jakýchkoliv vedlejších úmyslů.

Beru to jako svůj první  krok; s tím, že další budou následovat …

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: