Čtyři týdny bez hormonů

6 thoughts on “Čtyři týdny bez hormonů”

  1. Děkuji 🙂 . V podobných případech je dobré poslouchat vlastní tělo – přece jenom to jsou hormony.

 1. Ahoj. K tomu otestování budeš potřebovat bez antikoncepce více času. Nicméně dle mého názoru a ostatně i studií, pokud sis našla typ, který ti sedí, rozdíl nebude žádný(samozřejmě až si tělo zvykne na to, že prášky nemáš), jen tvá menstruace nebude přesně na den jako na antikoncepci.

  S antikoncepcí jsem měla ze začátku trochu problémy, ale změnila jsem složení a problémy už nejsou. Neustále čtu články o tom, jak je HA největší zlo, ačkoliv slečny popisují až legrační příhody typu “Měla jsem sex venku u vody a dostala infekci. Hnusná antikoncepce” nebo “Za poslední tři dny jsem vypila dohromady tak půl litr vody. Strašně mě bolí hlava. Hrozná antikoncepce, fuj chemie”.
  Jsme o několik desítek let kupředu a doby kdy antikoncepce měla velké nedostatky jsou už pryč. Mám pocit, že spousta holek na to nadává jen proto, že mají pocit, že musí… asi tak jako když si vygooglíš příznaky rýmy a zjistíš, že umíráš na rakovinu. Neustále čtu, jak holky už nebudou platit za antikoncepci a že jim to “svinstvo chemický” doktor předepisuje jen proto, že z toho má peníze.. Zajímavé je, že v UK je antikoncepce zadarmo a nikdo si na ní tolik nestěžuje jako právě češky. Nevěř všemu, co čteš, věř mi. Spousta stránek se bude ohánět honosnými jmény toho, co všechno si do těla pouštíte, ale věř mi, jako studentka Neurověd bych jim i po pár přednáškách všechno vyvrátila nebo odůvodnila. Pokud ti prášky nevadí, nenech se strhnout tímhle šíleným davem. HA je pořád šetrnější volba než pilulka “PO” nebo třeba potrat.

  1. Stejně moc jiných možností nemám – když už jsem si “inteligentně” vyhodila to plné plato 🙂 . Souhlasím s tím, že jsem s antikoncepcí vesměs nic negativního necítila, tak uvidím.

 2. Já jsem si vysazení (byla jsem bez chlapa, nový nebyl v dohledu, tak mi přišlo zbytečné utrácet za to peníze i nervy) dost užívala. Bolesti byly najednou po letech pryč, změny nálad taky, chutě na všechno k snědku stejně tak. Takže jsem zhubla (ne nijak drasticky, ale prostě měl ten zadek trochu míň želatinovou strukturu), najednou byla většinu času v pohodě, téměř jsem neměla potřebu být protivná na okolí a při každoměsíční nutnosti mě nic nebolelo.
  Jenže… pak přišel milý, tak jsem si nechala napsat antikoncepci s co nejnižší dávkou hormonů. Vedlejších účinku je míň, ale po tom, co jsem je vysadila na víc než rok, už si ty rozdíly uvědomuju. Nejsou tak výrazné jako předtím, ale i tak se dost těším, až se rozhodnu(eme) pro nějakou jinou, míň ovlivňující, variantu.

  1. Mě taky napadlo přestat s antikoncepcí nějakou dobu zpátky, když jsem byla bez chlapa. Říkala jsem si, že je to naprosto zbytečné. Nicméně povaha mojí menstruace se s věkem neupravila, tak beru slabé hormony dál (další meta je v tomto směru porod 🙂 ) . I tak je ale lepší, když si ženská sama vysleduje, co to s ní dělá nebo nedělá a zařídí se po svém – bez vyhrocené kampaně v médiích …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *