Rubriky
Jemnohmotně

Co znamená, když mě bolí pravá půlka zadku?

Rozebírat znamení s sebou nese jedno nebezpečí: začnete je pozorovat i tam, kde nejsou, a místo prožívání budete řešit jenom drobnosti. Ano, jsou situace, kdy člověku pomůže „zásah zvenčí“ , ale jak kdysi říkala lady Rovena ještě z Blog.cz , člověk nemůže vídat znamení za každou prasklou žárovkou. Člověk má kromě duše svoje fyzické tělo, které nikam neodcestuje. Chtě nechtě jsme tedy vázaní na tuto hmotnou realitu, protože člověk může tvořit jenom v přítomnosti (v okamžiku, kdy máte – zjednodušeně řečeno – myšlenky i tělo na jednom místě) . Dohánět do absurdity všelijaká „znamení“ je výhodné pro skupiny, které nechtějí lidské bytosti vědomé a „při smyslech“ , tak je hledání a rozebírání znamení jedno velké odvětví moderní ezoteriky.

Člověk si může vytvořit život čistě podle svojí vlastní vůle. Jediné, co jej váže na místě jsou strach a pochybnosti, které dokážou být poměrně zásadními skálami na cestě za plněním snů. Dokud je člověk zaměřený na konkrétní cíl, zjišťuje, co to obnáší a kudy by se měl nasměrovat, a následně podniká drobné kroky svým vytouženým směrem, život se jako by otevírá ještě víc, a nabízí jednomu další a další šance. Stejně jako má člověk dvě ruce nebo dvě nohy, má duši a rozum, mozek a srdce, ego a rozum – jak kdo chce,  a pokud chtějí obě „půlky“ stejnou věc, zvládne člověk zázraky. Pokud nemá pochybnost a rozum i srdce chtějí stejnou věc, vytvoří si člověk cestu podle svojí vůle.

Hodně z nás je naučených aktuální výchovou, že se poslouchá buď hlava, nebo srdce. Hlava jako logický prvek, a srdce jako intuitivní prvek, vysvětlovaný často jako nestálý, prchavý a každou chvíli jinak smýšlející. Navíc i naše cíle jsou poněkud abstraktního zaměření. Malachov to dobře popsal: když mozku řeknete „citron“ , vybavíte si kůru, šťávu, dužinu i tu kyselost, protože jste se s citronem už setkali. Když vám ale někdo řekne třeba „bengálský ořech“ , máte v sobě jenom takovou mléčnou mlhu. Bengálský ořech není nic konkrétního, a podobně to dopadá, když si člověk přeje „úspěch“ , „bohatství“ , nebo další podobně vágně formulované myšlenky.

Ve chvíli, kdy se rozum a duše člověka ustálí na jednom cíli, probleskne do hmotné reality záblesk světla, a toto rozhodnutí nás na podvědomé úrovni navede, kam máme jít, nebo co máme dělat. My to pak vnímáme jako znamení, protože kauzálně nedokážeme daný jev zařadit, nejsme si vědomi toho, že bychom si něco podobného „zařídili“ (ano, „nejsme si vědomi“ ) , a celkový výsledek vnímáme jako náhodu nebo štěstí. Případně znamení, pokud jsme ezoterik, a potřebujeme všechno zmapovat ještě zoufaleji, než když vědecká společnost shání důkazy pro libovolný jev, který by ráda zařadila do kánonu dané oblasti.

Není špatně, když si člověk všímá toho, co se kolem děje. Většina extrémů ale spíš škodí, a to platí i pro sveřepé hledání důvodů každého jednoho píchnutí. Ano, člověk je komplexní mechanismus, nemoc závisí jak na fyzickém, tak na psychickém a energetickém, ale je potřeba brát to celé komplexně, a nerozebírat na atomy každou jednu minivěc, která nám přes den vybočí z průměrnosti. Mohlo by se taky stát, že skrze stromy neuvidíme les.

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

4 reakce na „Co znamená, když mě bolí pravá půlka zadku?“

Přesně jsi popsala můj problém (teda ne ten se zadkem, ale s hledáním každého píchnutí). Snažím se ho ovládat, ale někdy je prostě až moc snadné najít si na netu „Proč mě bolí….“ a číst a číst a pak si samozřejmě myslet, že mám všechny ty nemoci, o kterých se píše. Musím si pořádně vštěpit, že jedno píchnutí jaro nedělá!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *