Rubriky
Z deníčku blogerky

Co se stalo a proč mi mizí články

Přemýšlela jsem, jestli mám psát článek, který jsem už jednou napsala včera odpoledne, nebo nejdřív poreferovat o svých zážitcích ze soboty. Nakonec jsem se rozhodla, že vás seznámím s tím, co se vlastně stalo, proč je tu jiný vzhled, než jsem psala v posledním článku z pátku a proč mi z Facebooku zmizel odkaz na článek. Je toho trochu víc na to, abych to jenom tak přešla, a navíc se pobavíte 🙂 .

Moji slabost pro šablony znají dobře ti, kteří mě čtou delší dobu. Pro ty novější jenom zmíním, že se velice ráda hrabu v převlecích pro web a jeden takový se mi stal skoro osudný. Začalo to na internetu, když jsem mezi volně dostupnými šablonami našla jednu, která se mi zalíbila a šla volně stáhnout. Byl to SimpleMag od Themeforest – jenže v nějaké cracknuté pirátské verzi. Tehdy jsem si to nezjistila; stáhla jsem zip soubor a nainstalovala jsem jej. Po kliknutí na Vysvobozená.cz na mě vyskočilo „Error 500“, tak jsem se přihlásila do Endory, složku se SimpleMag smazala, přihlásila jsem se do WP admin a klikla na „Toujours“ , schéma, které mi tam zůstalo, že ho aktivuju. Předtím mi to tak prošlo, ale včera jsem klikla na šablonu a „Error 500“ mi vyskočil i v administraci.

Moje první kroky směřovaly na podporu Endory. Vybrat si jiný den než sobotu odpoledne, bylo by to o něčem jiném – na Endoře jsou rychlíci a navíc jsou moc hodní i na lamy mého typu. Jenže byla sobota odpoledne, tak jsem si aspoň zjistila, že SimpleMag je ve zbytku civilizovaného světa placená šablona, která by nikde „zdarma“ neměla být dostupná. Zbytek odpoledne jsem strávila plácáním se jen tak v ničem. Až dneska, druhý den, ráno jsem se trochu víc uklidnila a dala se zjišťovat, co to „Error 500“ vlastně je. U WordPressu je to časté – pluginů a šablon je po síti tuna, a zhusta se stává, že při použití obsahu z neověřeného zdroje něco zahapruje a celý web pak nejede.

Postupů je víc, já jsem nejdřív šla do administrace Endory do složky tmp, abych našla soubor „Error log“ . Ten jsem stáhla, otevřela a zjistila, že se všechny zápisy týkají šablony – Toujours. Pirátská šablona mi udělala generální úklid i v té druhé šabloně. Tak jsem zjistila, že by mělo pomoct přejmenovat složku se šablonou. Na mě potom vykoukla bílá stránka, ale normálně mě to pustilo do administrace WordPressu a když jsem si rozběhla jinou šablonu (tentokrát z oficiálního depozitáře WordPressu) , webovky se normálně rozjely.

Jednak mám škodolibou radost z toho, že jsem to zvládla sama, a taky je to celkem poučení pro příště. Dost možná mě to přiměje nechat ty šablony napokoji – i když – to se říká kdoví jestli 🙂 .  Článek, který pojednával o šabloně Toujours a mém rozhodování jsem smazala, protože jsem po zkušenostech ze včerejška nenašla odvahu nainstalovat ji znovu. Stejně tak jsem přišla o článek předchystaný na dnešek, protože můj první pokus o rozjetí webu směřoval do mojí databáze, kde jsem nahrála zálohu z noci z pátku na sobotu – to web ještě jel, tak jsem si říkala, že by to mohlo pomoct. Nepomohlo a já teď můžu spisovat znovu 🙂 .  Normálně by mi během obnovy žádná data nezmizela, články i soubory zůstávají na svém místě, ale články se ukládají do databáze a já ten svůj dopsala chviličku předtím, než jsem se začala hrabat v šablonách.

Na jednu stranu jsem celkem ráda, že budu mít klidnou neděli. Web mi jede a šablonu mám z depozitáře WordPressu. Navíc jsem udělala čistku v pluginech a vyházela ty, které jsou zbytečné. Orange themes skrz „Nejoblíbenější příspěvky“ (plugin „Social Warfare“ , který používám dole na stránce pro sdílení má tentýž widget), a Custom colors and fonts, protože jsem zjistila, že stejně funguje jen tak napůl a s některými šablonami ani nehne. Seznam pluginů se sympaticky smrskl a já si jdu užívat neděli 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

4 reakce na „Co se stalo a proč mi mizí články“

Mas si nakreslit vlastni grafiku a nechat ji par let byt. To neustale stridani sablon je k nicemu. Doslova to nici web, ctenarum to neumozni si k tvemu webu vybudovat nejaky vztah.

Děkuji za postřeh. Když jsem na Blog.cz kreslila, měnila jsem taky. Neberu to tak tragicky – znamená to cestu, která mi má něco říct. Mám zhruba „podezření“ , co to má znamenat, tak se brzo ukáže, jestli si to myslím správně.

Myslím, že k někomu patří stálý design blogu, k tobě už asi to měnění, teda pokud se ti nakonec nepodaří zakotvit u toho Toujours. 🙂 Já už si na to u tebe zvykla. A kupodivu se mi to začíná líbit! 😀 Díky tomu, že měníš designy, je tvůj blog takový živý a plný překvapení. Nikdo totiž neví, jak a kdy ho zase upravíš! 😀

No to je pravda 🙂 Některé nápady se rodí spontánně – to ani já nevím, v jaké podobě ten web skončí 🙂 🙂 Uvidíme, uvidíme 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *