Co ovlivní chuť spermatu

Co ovlivní chuť spermatu?

Orální sex je pro většinu párů velmi zábavný, jenže jakmile se blíží vyvrcholení, kdy přichází na řadu partnerova ejakulace, nastává pro mnoho žen problém a zapeklitá otázka – spolknout nebo nespolknout partnerovo sperma? Ruku na srdce, chuť spermatu není nijak vábná, ba naopak, jeho konzistence a chuť ženy často od polykání odradí. Ovšem věděli jste, že je možné chuť spermatu ovlivnit?

Co vlastně je sperma?

Mnoho lidí má za to, že sperma jsou vlastně spermie, které slouží k oplodnění ženského vajíčka. Je potřeba si ujasnit, že sperma nebo také ejakulát je sice tvořen spermiemi, ale jeho většinu tvoří seminální plazma, kterou tvoří další sekrety, například sekrety ze semenných váčků, prostaty nebo varlat.

Každý tento sekret dodává chuť, barvu a také konzistenci celého spermatu. Pokud jste si tedy všimli, že sperma je někdy více hrudkovité, je to dáno tím, že obsahuje větší podíl sekretu ze semenných váčků.

Možná vás překvapíme, ale kvalitu a chuť spermií můžete ovlivnit pomocí stravy a návyků své životosprávy. Pokud tedy usilujete o to, aby chuť spermatu byla co nejchutnější, je jasné, že kouření, alkohol, káva a nezdravá jídla budete muset ze svého jídelníčku vyřadit.

A jaké potraviny do jídelníčku pro lepší chuť spermatu zařadit?

Můžeme obecně říct, že fruktóza a glukóza je příčinou sladšího ejakulátu, takže v jídelníčku by rozhodně nemělo chybět ovoce a zelenina.

  • Ananas – Ananas patří mezi nejznámější pomocníky při ovlivnění chuti spermatu. Ačkoliv neexistuje žádná studie, která by teorii s ananasem potvrdila, mnoho párů si stojí za tím, že ananas skutečně dokáže ovlivnit chuť ejakulátu.
  • Jablka – Vsadit můžete také na jablka, banány a borůvky, jejichž množství však musíte při jejich konzumaci navýšit.
  • Banány 
  • Borůvky
  • Meloun – Meloun sice sladký je, o tom není vůbec pochyb, ovšem jeho tajemství je v množství vodě, kterou obsahuje. Čím více vody totiž muž přijme, tím sladší a lepší bude chuť jeho ejakulátu.
  • Voda – Jak jsme již zmínili v předchozím bodě, čistá voda (hydratace) je nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje chuť ejakulátu. Kromě toho posiluje jeho kvalitu.

Po kterých potravinách se chuť zhorší?

Ačkoli nevíme přesně, proč tomu tak je káva (kofein), tabák, alkohol a marihuana mohou způsobit nahořklou chuť spermatu. Jeho slanou a silnou chuť zase ovlivňují potraviny jako je například červené maso, mléčné výrobky, čokoláda, chřest, brokolice, špenát nebo chilli.

Je také dobré si uvědomit, že pokud chcete zlepšit chuť spermatu prostřednictvím stravy, účinky nejsou okamžité. Změny chuti ejakulátu se mohou při konzumaci určitých potravin projevit až za několik dní nebo dokonce týdnů. Je to dáno tím, že tekutina v prostatě, která tvoří velkou část objemu spermatu a také výrazně ovlivňuje jeho chuť, se utváří několik dní před ejakulací, proto neočekávejte kýžený efekt hned.

Jak by mělo sperma chutnat a vypadat?

Většina žen se shodla, že mužské sperma charakterizují tři chutě – hořkost, slanost a kyselost. Navíc jeho šedá barva a hustota na přitažlivosti také moc nedodá. Takže pánové, nikdy svou partnerku nenuťte vaše sperma polykat. A pokud o to tak moc stojíte, zkuste si ho ochutnat nejdříve sami.

Polykat nebo nepolykat?

Je obecně známo, že sperma obsahuje samé výživné látky, kterými jsou například bílkoviny, aminokyseliny, fruktóza, glukóza, zinek, vápník, vitamín C a mnoho dalších živin. Díky nim má mnoho pozitivních přínosů:

  • Sperma funguje jako antidepresivum díky obsahu melaninu a serotoninu.
  • Je skvělým anti-agingovým prostředkem, protože obsahuje látku zvanou spermidin, která má schopnost omlazovat buňky a tím tak zabrání jejich stárnutí.
  • Teď by měly zbystřit všechny ženy, které se snaží zhubnout – látky obsažené v ejakulátu zrychlují metabolismus a podporují trávení. A pokud se obáváte, že při spolknutí semene přiberete, vyvedeme vás z omylu. Spolknete pouhých 50 kalorií. Nehledě na fakt, že při jen při samotném provozování orálního sexu musíte zapojit docela velké množství svalstva.

Je už tedy na vás milé dámy, jak se rozhodnete, zda dáte šanci spermatu vašeho partnera nebo zda-li je to pro vás uzavřená kapitola.