Co na to Bovisy

31.7.2015 Sedm závojů Komentáře (0) 272

Když jsem četla některá proroctví týkající se budoucnosti, přišla mi pořádně praštěná. Lidstvo, které se v krátkém čase obrátí zpátky k přírodě a respektuje a chrání Zemi. Ne že bych z planety chtěla skládku odpadků, ale tak zásadní přeměna mi připomínala budování obchvatu.

cerveny-zablesk

To musíte nejdřív vypsat veřejnou soutěž. Ta se musí třikrát zopakovat kvůli obviněním z podjatosti. Dvakrát tak dlouho výkup pozemků, protože se na státním projektu někdo rozhodl rýžovat, a nakonec úděsně dlouhé stavební práce, protože byl původní rozpočet čtyřikrát překročený.

Koncem roku 2012 skončil jeden cyklus a je to tři roky, co plyne cyklus nový. Jeden by si řekl, co se za tři roky dá stihnout? Naštěstí jsme na tom líp než s tím obchvatem. Člověku přijde neskutečné zpozorovat za tak krátký čas zásadnější změny; z toho, co vidí v novinách se může zdát, že je všechno zakořeněné až moc hluboko.

Hned první změnou je klesající prestiž televize. Čím dál víc lidí v okolí říká, že se na televizi nedívá, a když někdo začne mluvit o zprávách, čím dál víc lidí odpovídá, že se na zprávy nedívá. Televizní generace? To přestává platit, nejenom pro to, že se nabídka programů neskutečně zhoršila.

Další evolucí procházejí zvyky ohledně ženské menstruace. Dlouhou dobu nikoho nenapadlo myslet jinak, než výběrem tampóny versus vložky. Menstruační kalíšky se začaly nenápadně objevovat nedávno, ale dnes už za exotické řešení neplatí. Oblíbilo si jej velké množství žen a kalíšky se tím dostaly i do komerčních reklam – už je totiž nejde přehlížet.

Stejně tak jsem ráda, že už nejsou lentilky synonymem k hormonální antikoncepci. Hodně dlouho se braly jako Celaskon – trochu ochrání před chřipkou, jinak nic neudělá. Jsem velice ráda, že se veliké množství žen vrací k životu bez hormonů. Že si váží svého zdraví a zároveň toho, že mají více méně bezproblémový cyklus.

RAW strava se mi ekonomicky moc nezdá. Pokrmy sušíte na 40 stupňů Celsia v troubě minimálně osm hodin ve velkém množství případů a živou stravu beru jako způsob, jak co nejvíc prodělat na elektřině; pokud nejste ten, kdo elektřinu a plyn prodává. Za poslední roky se zvýšil počet lidí, kteří o jídle přemýšlí, a zvedl se počet vegetariánů. Nebo aspoň poučených všežravců, kteří si svědomitě vybírají.

Už dlouhou řadu měsíců zásobuje svět jeden německý tým hodnotami, které nazval Bovis. Zezačátku jsem si říkala, že tu bude jako každý prošlý konec světa – dokud to půjde, bude to fajn, a pak se vymyslí zase něco jiného. Země se nachází v koncentrovanějším energetickém pásmu a minimálně na přístupu lidí to začíná být poznat. Navzdory svému skepticismu si už teď myslím, že Bovisy splnily svůj úkol.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *