Rubriky
Z deníčku blogerky

Co má na práci bloger, který nebloguje?

Když chce být jeden slavná blogerka, musí počítat s jistým nepohodlím ve smyslu vymýšlení článků. Zkrátka zajistit si to tak, aby články vycházely i když v hlavě řádí černá díra (automatickým dopňováním slov navržený „červen“ má taky něco do sebe; teploty vylezly nad třicet a rázem má člověk myšlenky někde úplně jinde) . Aspoň tak si to myslí hromada „civilů“ , která sice blogy čte, ale vlastní zkušenosti s psaním nemá. Blogerka chce být blogerkou přece od toho, aby psala – co tedy může dělat blogerka, která zrovna delší dobu nepíše?

Bod první – stačí kousek zahrádky a civilní zaměstnání. Civilní zaměstnání dopoledne, člověk pak má čas od tří hodin odpoledne a tam musí vměstnat úklid domácnosti, vaření a sázení rajčat / okopávání záhonků / hrabání a schovávání sena, jak je komu libo. V ideálním případě je blogerka člověk bez zaměstnání a bez zahrádky, ale vysvětlujte to civilním ženským, které si do toho ještě jako vrchol drzosti pořídí vlastní rodinu 🙂 .

Pravidelně vycházející články jsou pak důvodem, proč člověk úspěšné blogery tak obdivuje – doplazit se večer domů a myslet ještě na články a na web chce doopravdy hodně silnou motivaci. Nedávno jsem psala reakci na dotaz z Facebooku. Slečna se ptala, co má dělat, když nemá tři měsíce nápad na pořádný článek. Osobně mi myslím, že je víc skupin „nemám nápad na článek“ : jedna je „jsem klasicky bez nápadu“ , druhá je „nemám čas mít nápady, protože se hrabu v zahrádce a kupí se mi práce v domácnosti“. Jakkoliv nefeministicky to zní, jsou věci, které se samy neudělají a myslet si, že to blogerka nemusí, protože se to udělá samo může říct fakt jenom chlap 🙂 .

Bod druhý – opalování a zkoušení nových věcí. To vám takhle plíživě přijdou třicítky jenom to hvízdne, a zkoušejte si přemlouvat nadkriticky přehřátou hlavu vymýšlet něco schopného publikace. To se raději člověk vypleskne do zahrádky na deku a nechce po svých mozkových obvodech nic složitějšího, než jen hlídat vůni smažených hranolek z vlastní kůže. V takové chvíli jde udělat jediné: vzít s sebou tu „Stylistiku pro žurnalisty“ , a znovu se ponořit do studia. Když už ostatní věci stojí, ať se hýbou předsevzetí z trochu jiného konce „to-do listu“ .

Navíc – je hezké obdivovat mandaly vybarvené za použití stínování. Ještě hezčí ale je vzít k ruce pastelky a zkusit si to sám. Já jsem tak poprvé vzala do ruky Progressa, pomáhám si prstem a vypadá to dost dobře – minimálně pro mě 🙂 . Nechci tvrdit, že všechny blogerky místo psaní vybarvují. Jen říkám, že je kolem spousta jiných věcí, kolem kterých člověk chodí, a když se neodhodlá, bude si jenom říkat: „Já bych chtěla někdy umět …“ . Přitom není nic jednoduššího, než si svůj větší plán rozdělit na menší kroky a jeden po druhém postupovat blíž a blíž.

Když to shrnu, na blogerku jako takovou číhají za každým rohem další a další svody a lákadla, která mají prověřit odhodlanost a schopnost rozvrhnout si čas. A – nutno doplnit – rozvhrnout si články. Není nic jednoduššího, než si stanovit pevné dny a psát o úzkém, pevně daném okruhu, protože širší záběr blogerce jednoduše nedovolí časové nároky. Dokud může pubertální slečna sedět celé odpoledne u počítače, je to vesměs jedno. Není ale náhodou, že se „odpadlice“ z blogerského nebe rekrutují vesměs z řad dospělejších blogerek. Ne že by přišly na to, jak moc velká hloupost samotné blogování je; jednoduše se k blogu přes všechny ostatní drobnosti nedostanou…

Související odkazy

„Tak napiš už konečně něco“ – My Blonde life, inspirace k dnešnímu článku

Pixabay.com

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

6 reakcí na „Co má na práci bloger, který nebloguje?“

Tak tento príspevok je podľa mňa absolútne zbytočný ako blogerka. Na druhej strane však viem, že niektorí ľudia to nechápu, že aj Blogeri sú ľudia. A teda robia to isté čo iní. J to smutné, že niektorí ľudia nechápu, že blogerstvo je iba záľuba či práca. A tak ako si aj oni musia oddýchnuť občas aj my si musíme.

Souhlasím – psát jenom pro blogerky, nemusím tento článek vůbec zveřejňovat. Naneštěstí „civilů“ je pořád víc než blogerek 🙂 .

Za mě super článek, blogerka jsem, nápady na články sice mam, ale čas na psani, toho už je poměrně malo. At už proto, ze jsem v práci nebo ve škole, nebo také proto, ze se jdu raději opalovat na zahrádku nebo se psem ven (nebo s kamarády). Proto asi u me nejvíce článků vzniká večer nebo kdyz není hezké počasí.
A musím říct ze az za par týdnů budeme mít bazén, tak to se mnou bude asi jeste horší xD i kdyz samozřejmě články píšu moc ráda:)
Jen někdy člověk raději tráví čas i jinak:))

Děkuji za pochvalu 🙂 . Souhlasím – hromadu času raději trávím s kávou u seriálu, protože po práci a ostatních věcech potřebuju vypnout. Člověk se nezblázní 🙂

No jo, odkedy som začala pracovať, na blog nejako nemám čas a vlastne po večeroch už ani energiu. Som rada, keď sa konečne dostanem domov, nakŕmim psov, dám si sprchu a zhltnem nejakú večeru. Na blog nemám ani pomyslenia a keď konečne príde víkend, treba zasa upratovať celý barák a v tom horšom prípade príde neohlásená návšteva, ktorej sa treba aspoň zo 4 hodiny venovať… :-/

Já mám ještě štěstí, že nekončím kolem 16 – 17 h jako spousta jiných lidí. Stav, který popisuješ je denním chlebem hromady ženských a v drtivé většině případů jde první z kola ven milovaný bložínek 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *