BDMS

Co je vlastně BDSM

Pojem BDSM je většině lidem znám a jako první si pod ním představí  intimní hrátky tvrdšího charakteru. Pro některé může BDSM představovat něco neobvyklého až znepokojujícího, pro někoho tabu a pro někoho zase příjemné zpestření sexuálního života.

BDSM je široký pojem a obsahuje spoustu různých praktik a jejich kombinací. Ty se během vývoje lidstva a sexuálního života neustále rozrůstali do dnešních rozměrů.
Během historie se moc spisů o BDSM nedochovalo. Z historie jsou však známy časté orgie římského císaře Caliguly, který se vyžíval v hýření a v utrpení jiných v dobách starověkého Říma.
Ve středověku vládla církev a tudíž cokoliv se sexem spjatého bylo tabu. Rozkvět přišel až ve 20. století, kdy už ne všechno podléhalo cenzuře.)

BDMS
BDMS

Womanizer. Slovo, které udělalo ve světě erotických hraček pěkný rozruch. Jde o úplně nový druh erotické hračky.

Při BDSM je důležitá důvěra obou či více lidí, kteří BDSM praktikují. Pokud takové hraní přechází v ubližování, slovo NE nebo STOP je signál, že je na čase přestat. A je třeba to respektovat. Člověk je tvor zvídavý a mohl by se nechat unést. Během dovádění je důležité dávat pozor na zdraví naše a dalších osob, se kterými praktiky provozujeme.

Nejdůležitější v BDSM je svoboda a touha člověka prohloubit vlastní znalosti, vyzkoušet si nové věci, prohloubit vztahy, získat větší důvěru a sebevědomí. Vše za účelem sexuálního uspokojení.

Samotný název BDSM se skládá celkem ze tří částí (BD, DS, SM).

BD – (Bondage/Discipline)

Jednoduše řečeno svazování a trestání. Jaký to je pocit pro člověka, když se nechá svázat nebo si nechá naplácat?
Ke svazování může bohatě stačit jakákoliv šňůra, lano nebo provaz. V sex shopech si můžete zakoupit provazy určené ke svazování v různých délkách. Meze se ve svazování nekladou – v oblibě je svazování k posteli nebo svazování částí těla k sobě (zejména nohy  a ruce).
Dále poslouží klasická pouta – velmi oblíbená hračka pro páry.
Co se týká trestání, tak postačí ruce nebo pomůcky typu bičík, plácačky (kožené) a důtky.

DS – (Dominance/Submission)

Buď jsi dominantní nebo submisivní. Já jsem tvůj pán a ty uděláš vše, co po tobě chci.
Další oblíbená kde jeden dokazuje druhému že jej má ve své  moci. Ten druhý si jeho moc užívá a přijímá ji s respektem. Dominantní bývají zpravidla muži, kteří jsou větší, silnější a zkrátka jsou prostě muži. V některých případech jsou dominantní i ženy a muži zase submisivní.
Jedná se spíše o pocitovost a chování každého z nás. Submisivní jedinec je submisivní i mimo postel a dělá mu dobře, když mu někdo neustále rozkazuje a dává najevo jeho podřazenost. Na druhé straně dominantní jedinec chce mít submisivního jedince neustále pod dohledem. Inklinuje k rozkazování a v případě neuposlechnutí rozkazu může jednoduše dokázat svou dominanci.
V tomto odvětví mohou hrát roli pouta, vodítka, plácačky, různé kostýmy pro hraní rolí (učitel a školačka, šéf a podřízená) a další.

SM – (Sadism/Masochism)

Pocitově asi nejnáročnější forma BDSM.
Sadista je ten, který má požitek z ubližování druhé osoby pro svou sexuální potěchu. Masochista je zase ten, kterého vzrušuje jeho vlastní bolest, utrpení a ponížení. Lidé se sklony k sadismu či masochizmu obvykle bývají lidé s psychickými poruchami nebo špatnými zkušenostmi z minulosti. Avšak v BDSM jde hlavně o sexuální uspokojení, nikoliv pouze o psychické/fyzické ubližování.

Pokud někdo říká, že má rád BDSM, nemusí tím zrovna myslet všechny praktiky, ale třeba jen jednu z nich (např. svazování). Najdou se však i takoví, kteří si libují právě ve všech formách BDSM hrátek. Nejčastější odpovědí lidí na otázku, co v BDSM preferují, je svazování/trestání.

Mezi další aktivity BDSM patří také kontrolovaný voyeurismus, exhibicionismus a hraní rolí.

Výhody BDSM

Lepší komunikace ve vztahu a jeho prohlubování, pozitivní dopad na mentální a fyzické zdraví, snižování  hladiny kortizolu (stresový hormon), podle některých výzkumu může být BDSM prospěšné jako třeba kardio cvičení.

Kniha Fifty  Shades of Grey pomohla spoustě lidem se otevřít a podělit se tak o své zkušenosti. Ať už mezi sebou, na veřejnosti nebo na tematických webech.