co je poppers

Co je Poppers aneb nebezpečí při sexu?

Čistič skla nebo latexu…to jsou dnes známé lahvičky Poppers, které jsou volně dostupné jak na internetu, tak v sexshopech. Ovšem věděli jste, že mají i jiné vlastnosti, které se dříve využívaly pro lepší sexuální procítění a uvolnění?

Co je Poppers?

Slovo „Poppers“ je slangový výraz používaný k popisu směsi chemických látek, které jsou často označovány za afrodiziaka nebo také “párty povzbuzovače”. Možná vám spíše napoví výrazy “tekuté zlato či pokojové vůně”. Ať tak, či onak, tyto kapaliny, známé také jako „alkylnitrity“, „butylnitrát“, „isobutylnitrit“ a “amylnitrit“, jsou baleny v malých lahvičkách, u kterých platí pravidlo, čím větší lahvička, tím větší účinek. 

Jak se používají a k čemu je dobrý

Již na začátku jsme zmínili, že Poppers se používá jako povzbuzovač na párty nebo při sexu. Vzhledem k tomu, že Poppers účinkuje velmi krátce, je dobré se ho zhluboka nadechnout těsně před cíleným orgasmem.  Aplikace probíhá skrze krátkou inhalaci nosní dírkou a efekt se dostaví do deseti vteřin.

Velký “boom” Poppers zažíval v sedmdesátých letech minulého století, kdy se stal běžnou součástí sexuálního styku homosexuálů, a to proto, že homosexuálové si potřebovali zajistit jakési potřebné uvolnění při análním sexu. Při jeho inhalaci se totiž uvolní svalstvo v anální a vaginální oblasti natolik, že jeho uživatelé začnou mnohem více experimentovat a užívat si, což vede k většímu sexuálnímu vzrušení.

Později je dokonce i někteří majitelé tanečních klubů využívali, a to tak, že látku nechali postupně odpařit, čímž tak dosáhli kýženého euforického stavu a odstranění zábran svých návštěvníků.

Účinky a vedlejší účinky

Látka Poppers je známá především díky svým vlastnostem, kdy po jejím vdechnutí dojde k roztažení cév a dokonce se objevují i lehčí euforické stavy. Účinek se dostavuje již během několika sekund, člověk nejdříve pociťuje teplo, jeho tlukot srdce se zrychlí a v obličeji zrudne.

Při častém používání se člověk může setkat s bolestí hlavy, vysokou tělesnou teplotou, závratěmi nebo také častým pálivým pocitem v nose. To už ale záleží na typu Poppers, některé jsou silnější a náchylnější k vedlejším účinkům než jiné.

Je to droga nebo afrodiziakum?

Ačkoliv je Poppers nebezpečnou inhalovací látkou, stále se řadí mezi čichací afrodizika, i přesto, že je Poppers někdy označen za “rekreační drogu”.

Jsou Poppers kapky nebezpečné?

Krátkodobé užívání Poppers lidskému organismu nijak nevadí, ovšem dlouhodobé užívání sebou nese určitá zdravotní rizika. Může dojít k poškození plic nebo dýchacích cest. V horším případě může dojít k devastujícím účinkům. Rozhodně není dobré tuto látku kombinovat s jinými látkami, například pervitinem, alkoholem viagrou, kokainem apod. Poppers je také velmi jedovatá látka, tudíž je zakázáno ji polykat.

Věříme, že jsme vám článkem lépe přiblížili, co Poppers znamená a jak moc tyto lahvičky nebezpečné jsou či nejsou.