Rubriky
Jemnohmotně

Claircognizing: Trocha střípků

Claircognizing se překládá jako „jasné vědění“ . Data z éteru vnímáte jednoduše tak, že „víte“ . Je to trochu vědátorský způsob, protože v něm není romantika ani zvláštní cizí hlasy. V hlavě se mi jednoduše začne míhat hromada myšlenek, a když je pozoruju, nehodnotím a jenom vnímám a nechávám proplouvat, zjistím, že se mezi nimi ukrývá třeba několik nápadů na nové články. Jednoduše v hlavě melu a melu, a když to pozoruju a nenechám se strhnout, vyhrabu odtamtud spoustu zajímavých věcí.

Každý člověk má konkrétní postup, který mu je bližší, než ty ostatní. U mě je to příjem dat přes vědění. Podobným osobám andělé obecně doporučují trávit víc času procházkami v přírodě, aby vyrovnali hladiny svých energií. Vědění je, jak jsme si už psali výše, ta nejmíň romantická možnost, jak se dá vnímat, a proto jej hodně často mívají nejaktivnější lidé hloubaví a trávící ku příkladu hromadu času u počítače.

Mám to ve svojí vlastní hlavě, tak to můžu směle vydávat za svoje vlastní nápady. Pravdou ale je, že z hlavy vyhrabu pár námětů na články pokaždé, když se rozhodnu, že v tento konkrétní den napíšu nějaký ten článek. Předtím mám v hlavě pravidelně vymeteno, což je většinou důvod, proč jsem to neudělala včera. Když potřebuju nějakou odpověď, vidím před svým vnitřním zrakem vizi, jak někde o něčem vyprávím, a když se nevěnuju energii, kterou ta vize vyvolává, ale jenom pozoruju, zjistím, že vlastně mluvím o té věci, se kterou potřebuju pomoct.

Možná bych měla dovysvětlit pár věcí. Lidská bytost je vytvořená jako „jednosedadlová“ . Pokaždé, když se na vás chce svézt něco dalšího, odkloní vás to destruktivním směrem. Nejviditelnější jsou různé „osobní závislosti“ . Závislost na tvářenkách, na rtěnkách, na kosmetice, na kávě; závislost je lehčí forma posednutí a je signálem nějaké další enity, které se líbíte jako taxík.

S claircognizingem (jasno-myšlením) je to podobné. Učitelé tvrdívají, že ty myšlenky dostáváte přímo od andělů a od Boha. Tady na tomto místě bych chtěla zdůraznit, že není jenom dobro a zlo, nejsou jenom dvě sféry vlivu. Stran je tady daleko víc a každá chce něco jiného, a hodně z nich využívá emocionální energii lidské bytosti. Na začátečnické úrovni nezjistíte, jestli se vám v hlavě prohání anděl, nebo breberka. Spíš je lepší být skeptičtější a sázet na breberku; ze všeho nejdřív je lepší aktivovat svoje mimosmyslové vnímání, abyste aspoň náznakově začali tušit, co a jak (v tomto směru doporučím Keltnerovy knížky Transformace vědomí. Dvojka je sice trochu „nářez“ , ale je tam geniálně jednoduchý způsob, jak si svoje „mimosmysly“ aktivovat) .

V současné době jsem na tom se svým claircognizingem tak napůl. V hlavě se mi objevují cizí myšlenky. Najednou, na zavolání. Jedenkrát jsem už breberkám naletěla, a nechci to opakovat znovu. Tak trénuju koncentraci, aby mi nelítaly myšlenky, a rozvíjím svoje mimosmyslové vnímání, abych byla schopná „návštěvníka“ bezpečně poznat …

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

2 reakce na „Claircognizing: Trocha střípků“

K poznání toho, co je to čisté myšlení, prožívající ideje jako živé bytosti a myšlenky jako jejich odlesk, a zároveň je plně odpoutané od fyzična, velmi doporučuji „Teorii poznání Rudolfa Steinera“ a „Filosofii svobody“… Nejedná se zde totiž o bezduchá „data z éteru“, ale skutečně o živé duchovní bytosti, ke kterým člověk musí myšlením proniknout a jejichž skutečnost musí prožít, chce-li čisté myšlení skutečně realizovat…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *