Chcíplá múza a dlouhodobá zadání

20.12.2016 Dopisy pro Rhiannon Komentáře (0) 264

Ahoj Rhiannon,

zrovna jsem dočetla list od jedné blogerky, která píše, že jí s věkem ubývá zápalu pro psaní článků. Moc dobře si uvědomuju, o co se jedná: kdysi jsem zvládala vést několik blogů naráz, aniž by jediný z nich trpěl. Dneska mi dává zabrat vymyslet obsah na jeden jediný 🙂 . I když – nemůžu si stěžovat. Letošek byl velice plodný rok; vyzkoušela jsem si několik publikačních plánů, psala jsem na zadání i podle konkrétní múzy a potom se rozhodla poslechnout “volání podzimu” a naordinovat si takový menší podzimní spánek.

Ne že by to bylo nějak poznat. Zimní spánek v mém podání znamená dva články za týden. Ve srovnání s někdejšími pěti je to kruci rozdíl, ale když to vezmu kolem a kolem, pořád dělám to nejlepší co můžu, abych se sebou mohla být spokojená. Je mi jasné, že nemůžu úplně kopírovat cizí cestu. Mám vlastní benefity a vlastní talenty (třeba Dopisy pro Rhiannon 🙂 , byla by škoda zazdít formát, o kterém už zaznělo, že je můj nejlepší) . Pokaždé jsem obdivovala blogerky s “velkým” tématem. Jako třeba Aves a její Absurdistány, a následně Jahodový ráj. Jen jsem doteď nějak nepřišla na dostatečně dobrý nápad, který by mi pokryl zaměření “mého velkého tématu” .

Ne že bych cítila nějaké tahání ohledně něčeho většího. Co vím, byly moje větší úkoly ohledně blogu 1) ujednotit grafickou podobu, 2) ujednotit témata a publikační plán a za 3) vyřešit náležitosti ohledně mého internetového domova. Naposledy jsem si začala uvědomovat nestabilnost free služeb u jedné galerie pro soukromé polooficiální účely, kdy jsem zjistila, že se do Galerie.cz ničím jiným než Internet Explorerem nepřihlásím, a tím pádem je jenom otázka času, než se ta služba rozpadne úplně. Dost jsem přemýšlela o vlastním, ale měla jsem hlavu plnou mapování a podobných vylomenin, které zhusta užívají blogerky na Blogspotu, a celkem mi trvalo “zjistit” , že Blogspot a mapování není jediná možná cesta.

Když se dostanu k dokončení libovolné výzvy, poměrně brzo mi “naskočí” další. Je pravda, že jsem svoji Nemesis (bohyni Osudu) poněkud zaskočila, protože jak tématika blogu, tak grafická podoba stránek ( 🙂  ) mě trápily poměrně dlouhou dobu, kdežto s vlastním domovem jsem si věděla rady relativně raz dva. Ze “zimního spánku” ohledně psaní článků jsem se dostávala už několikrát, a pokaždé to bylo nasloucháním vlastních nápadů, i když byly místy dost pitomé a články slabší. Pokaždé jsem se rozjela a přišly lepší časy 🙂 .

Původně jsem říkala, že do Vánoc bude trvat, než nějak rozumně zprovozním svůj web. Zatím to vypadá, že jsem ten čas do Vánoc dostala na zpracování okolností kolem a kolem a nepůsobí “to” na mě dojmem, že bych měla dostávat nějaké “větší zadání” v následujících dnech. I když …. taková prázdná hlava a zdechlá múza jsou na “důležitá” zadání naprosto ideální 🙂 .

Andrea V.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *