Rubriky
Inspirace

Bloguj, má to smysl: Jak Hanka Šormová taví vášeň v tutorial

Nomádka Hanka Šormová není blogerkou, která by vás praštila po hlavě pětikilovým kladivem, a za křepčení jednorožců na vás odevšad vykukovala. Tato dáma píše blog o copywritingu na cestách (sama to umí vysvětlit daleko líp; ze mě lezou kraviny, když ji zkouším představit 🙂  ) , a nedávno se na Facebooku ve skupině „Pomáháme vašim blogům růst“ rozhodla, že oživí svůj starý nápad, a natočí o blogování seriál, který by obsahoval od A do Z všechno podstatné, a pomohl zájemcům o vážné blogování se základními kroky. Sama jsem se s jejími články setkala párkrát v minulosti, minimálně s tipy, jak efektivně propagovat svůj blog, a četnost mých návštěv na nomádské stezce nenápadně, leč vytrvale narůstala. Až začal před týdnem vycházet seriál určený pro začínající blogery, a mně přijde škoda nechávat si materiál od Hanky pro sebe.

Letmým pohledem zvenčí to ani nevypadá, že by Hančina videa mohla člověka, který deset let funguje online nějak výrazněji překvapit. Z logiky věci se musí jednat o prvky, které jsem už nesčetněkrát potkala. Jenže, to je stejné jako se vším, co vytvoří člověk, kterého daná věc baví: vezme to zkrátka a dobře z lidské stránky, vyhodí všechny ty věci, které jsou na internetu zmiňované, ale v praxi člověku příliš nepomůžou, a poskládá ze všech těch dat, která už člověk xkrát potkal seriál, u něhož se člověk jednoduše zasekne a dokouká jej celý.

Nejčastější chyby (nejenom) začínajících blogerů – tímto dílem jsem začínala já. Mám dokonce pocit, že jej Hanka propagovala jako první (nebo se ke mně nejrychleji dostal) .  Zapomeňte na miliokrát opsané „rady“ z mainstreamových PC webů. Toto video dával dohromady člověk, který ví, co říká, má něco odblogováno, a jak už zaznělo – dokáže za tu dobu říct, co je podstatné, a co je jenom zbytečné víření písku.

Proč je dobré mít plán? – pro mě je největší problém následná nekonzistentnost jak v  počtu článků, tak v následné kvalitě. Hanka přidává další důvody, proč je dobré příspěvky na blog plánovat. Přidala svoje vlastní začátky a svoje hlavní důvody, proč se začala plánování víc zabývat.

Proč a jak vymyslet perfektní jméno a doménu blogu – Zatím poslední díl, který nabízí způsoby, kterými se dá dopracovat ke „značce“ samotné a k dobře fungujícímu mottu.

Původně jsem chtěla do článku zapracovat i to, že mi Hanka za tento článek neplatí. Lidé si ale stejně budou myslet jen to, co chtějí sami, tak nebudu příliš rozmazávat, že jsem se rozhodla podpořit blogerku s naprosto geniálním nápadem a velice dobře zpracovaným seriálem na téma blogování. Podle mě je to zajímavý námět na doplňkové studium, ať už s blogováním začínáte, nebo potřebujete svoje stávající způsoby trochu učesat. Doprovod vám bude dělat dáma, která rozhodně ví, co dělá a proč to dělá.

Související odkazy

Na nomádské stezce – web Hany Šormové
Cestuj na pohodu a bez nervů – Youtube kanál Hanky, cestovatelská a blogovací videa
Posviť propagaci blogu na zoubek – Hančin článek, který „zaháčkoval“ mě

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

4 reakce na „Bloguj, má to smysl: Jak Hanka Šormová taví vášeň v tutorial“

Určitě jde o informace, které můžou být pro mnoho blogerů podnětné. Mám-li ale být upřímný, po dvou minutách jsem video opustil, protože moje představa o tom, co je to úspěšný blog, je prostě úplně jiná než u Hanky. Každopádně jí přeju báječné a úspěšné „nomádování“ a všem, které její praktické rady oslovují, přeji úspěch přesně podle jejich gusta :-).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *