Blogerka po třicítce

Jsou věci, které člověku do dvaceti let přijdou jako vynucené systémem. S tím, že se mně přece nemůže stát, že bych vyměkla, přestala se (skoro) líčit, že ty moje silné černé linky se silným nánosem růžové lesklé rtěnky nemůžou být zdrojem těch udivených pohledů a špatně utajovaných řečí jako: “Teď se pomalu nenápadně otoč, ta je ale zmalovaná”  . Jsou věci, ze kterých člověk jednoduše vyroste, a jsou záležitosti, které k dalšímu levelu ženy jednoduše patří.

Když jsem si začala dělat blogy jako puberťačka, zvládla jsem toho obsáhnout doopravdy hodně. Víc blogů tak  vypadá; najdete tam v kupě deníček, celebrity, šminky, oblečení plus nějaké pokusy o úvahy. Pokud mají blogerky štěstí na češtinářku, jaké jsem měla já, a zkoušela to svoje svěřence naučit prakticky celou devítku na základce 🙂 . Klasicky by blogová scéna měla být odstupňovaná podobně jako ženy v reálu. Netvrdím, že se mezi čtyřicítkami nenajde “zamrzlá puberťačka” , jenom jsou schémata, která mizí s věkem a pokud nezmizí, tak starší blogerce zbytečně ubírají kredit.

Snapchat. Věnečky, psí čumáky a králičí uši jsou věc vkusu. Osobně zastávám názor, že by tyto propriety neměly být denním chlebem ženy, která to se svým blogem / webem myslí vážně a je jí 30 a víc. Je to legrace, občas to oživí sociální sítě, ale k dospělé ženskosti to nepatří. Je to podobné jako hraní si s panenkami nebo s plyšáky: člověku se to líbí, ale časem uzná, že to nejsou propriety, kterými by se chtěl prezentovat na veřejnosti. Stejné cenzuře by měly podléhat i různé zábavné filtry, které povstaly ze Snapchatu a užívá je ve svých InstaStories velká kupa dospělých blogerek a youtuberek.

Neustálé změny v pubertě rychle odvane čas. Pro náctileté je půl roku podobná věčnost, jako pro dospělejšího jedince doživotí, a když to daná blogerka vydrží půl roku až rok, náctiletí followeři to vesměs nebudou držet v aktivní paměti. Když se každý půlrok stěhuje dospělá blogerka, vypadá to už jinak. Ano, je to diskriminující, ale člověk tak nějak počítá s tím, že měla možnost vyzkoušet kde co, a že by po určité době na internetu měla vědět, co chce dělat a kam chce s blogem nebo webem jít.

Radikální změny zaměření a cestování z platformy na platformu můžeme u náctileté slečny odůvodnit jako hledání sebe samotné, ale podobné počínání u starší ženy zbytečně umazává cenné body. Myslím si, že k mládí zkoušení různých věcí patří, a jak člověk dospívá, měl by když už nic, tak aspoň zužovat vlastní záběr témat tím svým směrem. Netvrdím, že se má uvázat k některé ze “schválených” oblastí; myslím, že už by člověk měl tušit, která cesta je ta jeho, i když je konkrétním mixem různých drobností od většího počtu stylů.

Dospělé blogerky jsou málo vidět. Skoro to vypadá, jako kdyby každá žena po třicítce sekla s psaním na internet.  Ano, část z nich objevilo zájmy jinde. Člověk se mění a nemůže v důchodu dělat stejné věci jako v pubertě, ale netvrďte mi, že se v tom množství všech blogerek, které za mých deset let blogování působily, neurodila ani jedna, která by zůstala aktivní doteď. Mainstreamová blogová scéna je vesměs dětinská, a trochu mi na internetu chybí vrstva, která by měla myšlení trochu jinde.

Jde o to, že i ty starší blogerky zůstanou u pubertálních zvyků typu rozpoutávání flamewarů v komentářích (když vím, že mi ten konkrétní člověk odpoví absolutně pokaždé, když mu něco odepíšu, tak mu ještě schválně budu odpovídat na komentáře, aby se měl proč vztekat), žárlivost na ostatní blogerky a následné paktování a podpora bulvárních youtube channelů (hmm – i když – paktování a pomlouvání, to jsme celé my, ženské – špatný příklad 🙂  ) , získávání jména lacinou virálností a vyvolávání senzací za každou cenu (říct, že mě nejdřív oslovili jako specialistu na sociální sítě, a až potom jsem se přihlásila do soutěže a propagovala bych je tedy i bez postupu je pěkně hloupý nápad) .

Blogerky, které jsou nejvíc vidět se přizpůsobily všeobecnému trendu, a kupu svých zvyků si ponechaly z dob, kdy jim bylo -náct . Přitom život se přirozeně mění, mění se i člověk, a tak by jeden logicky očekával, že se budou postupně měnit i dospívající blogerky. Pokaždé to nebývá pravda, a existuje spousta drobností, které dospělým ženám za klávesnicemi zbytečně sráží body.

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: