Antikrist a Donald Trump: Nejnovější módní trendy v ezo-světě

23.1.2017 Virtuální zápisníček 2 komentáře 1120

Začalo to vlastně nevinně. Po odhalení dvou nejsilnějších kandidátů na amerického prezidenta internetové podhoubí připomnělo sadu Nostradamových veršíků, které hovoří o třetím (a zároveň také posledním) Antikristu, který má zničit svět. Ony básničky si velice rády pohrávají s anglickým výrazem “trumpet” , a když odmažete poslední dvě písmenka, máte “Trump” na světě. Že má mít navíc Trump Tower, která měří 666 stop – co bychom ještě chtěli?

Pátrání po Trump Tower se nakonec ukázalo poněkud komplikované. Mrakodrap v New Yorku, Trump Tower (rok 1979), měří 664 stop (202 metry). Trump International Hotel and Tower v Chicagu 1,362 stop (415 metrů), a to není 666 ani omylem. Do třetice Trump World Tower v Neww Yorku (rok 1999) měří 861 stop. Nejblíž je rozhodně první jmenovaná Trump Tower, 58 podlažní kancelářská budova se započatou stavbou v roce 1979, jenomže 664 není 666. V touze po konspiraci se esoterici rozhodli vyměnit čtverku a šestku, ale nač to komu je, když to není pravda?

Chápu, že radikální svěřenci té které sekty si nedohledávají ověřitelná data a Trump má prostě smůlu – má moc podobné jméno s trumpetou, která má volat do jaderné  války, a teď mu ještě přišili 666 stop vysokou věž, protože je s tím, co kde stojí počtům nejblíž. Antikrist má zmanipulovat velké množství lidí a mají za ním jít národy. Uznávám, že Trump je dost charismatický podnikatel na to, aby mu to vyšlo. Navíc chce stavět zeď mezi Mexikem a USA a vyhnat z Ameriky přistěhovalce (i ty, kteří tam žijí a pracují 15 let a mají tam už zázemí a rodiny) . Dokážu si představit, že to celé vyvolá dost velký bordel a dost zásadní nepokoje.

Ale stejně mě dost baví, jak rychle konspirátoři zapomínají na svá vlastní tvrzení. Když byl americkým prezidentem Barack Obama, kolovaly po síti stejné Nostradamovy verše, s tím, že třetího Antikrista značí jméno “Mabus” . S tím, že to na Obamu dokonale sedí. Přešel čas, nic se nestalo, Mabus byl smetený ze stolu a na scénu vkráčel “Trumpet” . V článcích, které vysvětlují Donalda Trumpa jako Antikrista už není o jménu “Mabus” ani čárka, a samotní konspirátoři se tváří, jako kdyby nic takového nikdy nepsali – přitom si stačí najít články s tagy “antikrist” a “Obama” . Plus další věc: Michel de Nostredame psal svoje “Centuries” ve francouzštině. Aby mohlo být slovo “Trumpet” označením třetího Antikrista, muselo by být ve stejné podobě i v původních materiálech. Jenže současní konspirátoři vycházejí z anglických překladů, které už jsou upravené někým jiným.

Naproti tomu, co vlastně znamená v ezo světě pojem “konec světa” , popřípadě “smrt” ? Konec světa jako takový nám esoterici vykládají jako zánik, zmar a pusto všude. Když se podíváme do jednotlivých způsobů nazírání do budoucnosti, smrt jako konec tam úplně chybí. Karta “Smrt” v tarotových kartách znamená spíš změnu a obnovu než konec a zánik. Pokud se proroci po různých spisech baví o konci a o smrti, není rozumné považovat to bezhlavě za konec v likvidačním smyslu slova. Všude jinde po způsobech věštění znamená “Smrt” spíš obnovu, a z přírodních zákonů víme, že to, co nefunguje se přirozeným způsobem zlikviduje a “upraví” nezvratně “samo” . Aniž by to muselo znamenat paniku, zmatek nebo binec. Možná jenom pro ty, kteří půjdou proti univerzálně platným pravidlům …

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Antikrist a Donald Trump: Nejnovější módní trendy v ezo-světě

  1. Jindra napsal:

    Moudra slova, je videt, ze v tom mas jasno. Alarmisti si vzdy upravuji fakta, jak se jim hodi. Zatim Trumpikovi drzim palce. Zatim. Vypada jako ta lepsi volba, z dvou moznosti.

    1. Andrea V. napsal:

      Tady vážně nevím, koho vybrat 🙂 . Připomíná mi to prezidentské volby v ČR; zvítězit Schwarzenberg, rozprodá nás Rakušanům (jak se těsně před prezidentskou volbou v novinách psalo, že si rakouští šlechtici zažádali o “vrácení” konkrétních českých území) .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *