Andělské dámy: Doreen Virtue

22.6.2017 Sedm závojů 4 komentáře 2232

Co se týká mého setkání s Doreen Virtue, nemůžu říct nic moc ošklivého. Začínala jsem s knížkou “Lightworker’s way” , pokračovala přepracováním Kybalionu, které vyšlo pod názvem “Božská magie” , a skončila u 21 dní perfektní komunikace s Vašimi anděly, Poselství andělů a Andělské terapie. I navzdory tomu mi sepsání dalšího dílu Andělských dam zabralo zdaleka nejvíc času. Možná proto, že Doreen kolem sebe nebuduje auru andělské dámy, jako spíš klasické “pravdoláskařky” se sluníčkářskými sklony. Navzdory hojnému užívání andělů a andělských rad mě nenapadá nějaký přesnější a konkrétnější popis, od kterého bych se mohla odpíchnout.

Doreen Virtue se mimo andělů baví i o komunikaci se zemřelými lidmi a s dušemi, které mají zůstat připoutané k Zemi. Body získává přesným určením šatů, které nosila daná osoba za života, konkrétními vůněmi nebo radami, které zemřelá duše “posílá” pacientu Doreen. Celkově patří mezi klasické New-Age autory: rozeznává čtyři základní komunikační kanály (jasnovidění, jasnoslyšení, jasnovědění a jasnocítění), vyznává hodně obecnou představu Boha, kdy tomu dědulovi z těch všech náboženství zůstala jen Láska a fakt, že existuje, a celkově její knížky nepůsobí nijak vymývačským dojmem.

Množství méně proslulých autorů ve svých knížkách přejímá teze Doreen. Nejčastěji se objevují ony čtyři komunikační jemnohmotné kanály; stejně tak byla Doreen první,  u které vím, že sepsala konkrétní seznam archandělů s jejich konkrétními úkoly. Michael, Gabriel a Rafael jakožto Strážce, Posel a Lékař byli známí už dřív, ale celá další plejáda archandělů, užívaná v dílech novějších autorů má svůj zdroj právě v práci Doreen Virtue – aspoň to platí pro ty, na které jsem narazila já. Doreeniny práce působí dojmem, že jsou vlastně jenom encyklopedie všeho o andělech. Že tam toho přímo z hlavy Doreen moc není. Skutečnost je ale někde trochu jinde a je dobré vzít v úvahu, že množství dnes běžně užívaných dat před Doreen vůbec nebylo.

Jedno mě ale u knížek Doreen baví celkem pravidelně. Doreen píše otevřeně i o svém soukromí, což také automaticky znamená, že víte o každém jejím románku s každým chlapem, kterého kdy měla (řečeno s nadsázkou) . To je manžel Dwight, snoubenec Michael, manžel Larry – jak jdou knížky Doreen, pokaždé ob jednu až ob dvě publikace se jméno a status změní a jestli se vyplatí jen kvůli něčemu knížky Doreen půjčovat a prolistovat, je to jen ten “seznam chlapů” , které sama Doreen zhusta v knihách používá.

Doreen nemá tak silně vštípenou víru jako Lorna Byrne. Necítím tedy v jejím podání u andělů tu pasivní agresi typu: “Musíš to udělat, protože je to tvůj osud, i když se ti to nelíbí” . Víra Doreen nemá tak silně manipulativní kořeny, tak i z andělů jsou spíš rádci, kteří Doreen do jejích věcí příliš nemluví. Její styl je hodně encyklopedický, a celkově roztříštěnému a všeobecnému dojmu nedodají ani sklony Doreen psát chvíli o andělech, chvíli o jednorožcích, pak o mořských pannách, vílách, bohyních a nakonec o klasicky křesťanské Panně Marii. Docela se jí daří stávat se hlavním zdrojem ezoterických dat o všem možném, co si člověk vymyslí, protože má příslušnou publikaci snad ke všemu, co by člověka mohlo napadnout, a buduje si tak úctyhodné portfolio knížek.

Pokud máme vzít v potaz existenci Egregorů a máme-li přijmout samotný fakt, že člověk na úrovni začátečníka nemůže vědět, s čím se baví, je Doreen Virtue nejblíž ke komunikaci s klasickými Egregory, které ze sebe udělají právě to, nač má kontaktér zrovna náladu. Vezmeme-li v potaz, že je představa anděla jako průvodce a rádce pokřivená, že má člověk všechnu sílu ve svých vlastních rukách a že záleží jenom na tom, čemu věří,  působí na mě Doreen nejvíc uvěřitelně. Ostatně; studovala psychologii, tak tuší, jak co navléknout – i když byla její psychologická licence pozastavena v roce 1993 skrz její knížky.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

4 Responses to :
Andělské dámy: Doreen Virtue

 1. Fellien napsal:

  Doreen mám moc ráda, ale spíš pro její osobnost a přístup k životu, než pro její literaturu. I když mám její karty moc ráda, tak její knihy mi nikdy absolutně nic nedali. Nikdy jsem v nich nenašla nic, co bych už neznala sama ze svých zkušeností. Její knížky jsou prostě dobrý základ pro naprosté začátečníky, co sami nevidí jemnohmotné bytosti a nemají s nimi mnoho zkušeností. Ale člověk, co sám opravdu vidí a komunikuje s jemnohmotnými, si podle mě z jejích knížek prostě nemůže nic odnést, protože tam nebude nic, co by se nedozvěděl přímo od jemnohmotných osobně. Proto u Doreen sahám po kartách, v případě literatury volím raději jiné autory :).

  1. Andrea V. napsal:

   Ano – hodně obecné, takové encyklopedie. Prodávat se to prodává, ale nikam to člověka neposune

 2. Aisha.Jayne napsal:

  No posune to jak koho mi to třeba otevřelo víc oči před tím než sem si koupila její knihy a pak hledala i na internetu a podobně tak sem nijak nad tím nepřemíšlela a až po čase když sem četla a četla sem si uvědomovala vic a víc věcí. Jediné co mám tak sou ruzne pocity a mšlenky které vím že odemě nejsou mluvim o nečem a najednou mam v hlavě myšlenku která tam nebyla a ani nebyla podobná tomu tematu o kterém sem mluvila a přemýšlela tak že něco mi vnuknulo myšlenku jinou. Co sem ale viděla byla mala svítíci modro bílá záře na pravé straně od oka když sem četla jednou jednu knížku moc hezkou, tak tam něco vedle mé hlavy lítalo kouknout na tu oplně tak to zmizelo ale v tu vhbíli sem se cítila plná energie a radosti. Je těžké v dnešní době něco zjistit a vědět co opravdu je pravda co ne každý na to musí přijít sám kniha nás může posunout ale my sami si musíme zjistit víc a já si zjistila víc sama , třeba i s komunikaci se stromi poznám kdy je strom rád že se ho dotku nebo obejmu a kdy ne protože když je rán cítím z něj teplo a radost ale když sem narazila na jeden co byl bručoun tak mi u děj byla zima. Já vím píšu toho hodně a nesmysli co promiň 😀

  1. Andrea V. napsal:

   Nejlepší je pozorovat, co se děje v tobě a poznávat se pomalu vlastním tempem. Co se týká pravdy, člověk musí důvěřovat v první řadě sám sobě. Nehledat odpovědi venku, ale vevnitř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *