Andělské dámy: Alue – Anděl Strážný

31.1.2017 Sedm závojů 9 komentářů 3451

Tak trochu jsem ani nedoufala, že budu podobný článek psát. Alue má poměrně svérázný způsob zveřejňování článků. Ne ani co se týká pravidelnosti, ale spíš co se týká výběru témat. Začínala jako “andělská dívka” , která vidí víly, skřítky a anděly a psala články úzce svázané s jemnohmotnou říší. Následně tyto články začaly trochu černat a rudnout, až se následně proměnily na čistě konspirační kanál.  Přitom v mých očích je nejlepší obsah Alue spojený právě s tím, co má sama za sebe a co má “vrozené” – vidět a vnímat bytosti “za oponou”, a psát v první řadě o nich.

Pokaždé se do Aluščiných knížek dostane něco z konspirací. Je to ve všem tom textu dost podstatně cítit, protože to narazíte na odstavec, který má najednou naprosto jinou “příchuť” , než ten zbytek. Když jsem zjistila, čeho se třetí knížka Alue týká, velice mile mě to překvapilo. Už jenom z podstaty samotné věci  jsem se rozhodla Alue podpořit a její knížku “Anděl Strážný” do projektu zařadit.

Alue potřebovala do podobné publikace dozrát. Během procházení jejích stránek jsem si všimla, že je podobná jako ostatní jemnohmotné učitelky – když strčíte hlavu do písku, nebudou destruktivní bytosti existovat. Docela příjemně mě dorazilo, že v knížce autorka operuje s celým spektrem jemnohmotných entit – s tím andělským, i s tím “upírským” . Nehraje si na vládu jedněch entit a nesnaží se čitateli namluvit, že kolem něj existují jenom andělé a tím pádem co se týká komunikace, není co řešit.

Sama Alue varuje, že je “Anděl Strážný” psaný poněkud zhuštěnou formou a je dost obsáhlý na data. Velice často se mi podobná literatura čte velice snadno, ale v případě Alue se tím prokousávám delší dobu, než u mě bývá obvyklé. Možná i proto mi trvalo měsíc a půl, než jsem knížku přečetla, zpracovala a připravila pro článek 🙂 .  Nenapadá mě nic, co by “Andělu Strážnému” mělo chybět, bavíme-li se o spektru jemnohmotných bytostí v celé svojí šířce a o možném riziku, že naletíme “přísavkám” .

Pokud plánujete začít zkoumat bytosti, které se kolem vás nacházejí, považuju knížku “Anděl Strážný” za rozumný začátek, i když spousta lidí říká, že Alue jenom sebrala a sepsala vydřené poznatky jiných autorů.  Narozdíl od všech ostatních publikací vám ale netvrdí, že jediné, s čím můžete zapříst hovor je anděl a že se tím pádem nemáte čeho bát. I když vezmu v potaz možnost, že Alue nemá vlastní materiál, z Anděla Strážného vylezla kupodivu rozumná publikace. Alue nenabádá věřit bezhlavě všemu a všem, ale naopak uvádí rozumně využitelné rady, jak si všechno osahat a na rovinu píše, které prvky ve vaší komunikaci jsou zrádné a u čeho máte okamžitě komunikaci ukončit, protože se nebavíte s andělem.

Když vezmu web Alue, nenapadlo by mě, že do knížky napíše otevřeně a v takové šířce i o riziku komunikace s něčím, co byste dobrovolně neoslovili. Hromada lidí bere Alue jako loutku Reného Koukala. Když se ale průběžně dívám, co Alue tvoří, pokaždé se v její tvorbě objeví dost solidní hřebík, který celou tu Marnou demagogickou mozaiku rozbije, a já můžu začínat znovu. Podobných hřebíků je po cestě k Alue víc než dost, ale konkrétně Anděl Strážný není ve své kategorii prvoplánová vymývárna mozků typu: “Nemáš se čeho bát, bav se s čím chceš, všechno je anděl” .

Alue je dost solidní materiál na trénink rozeznávání faktů od hypotéz, protože nic jiného než vaše vlastní vnímání vám v tomto případě není příliš platné. Jak v případě komunikace s anděly, tak v případě uchopení fenoménu Karolíny Loskotové. Nakolik je to mnohým proti srsti, Alue je zdatná obchodnice s velikým talentem na lidi, které každý odpustí kdejaký prohřešek, podobně jako svého času Ivetě Bartošové. Kolem Alue tato aura bude pořád, i když samotné jméno “Alue” se nachází ve finském slovníku, a v překladu znamená totéž co v angličtině “area” , tedy prostor, oblast. I z tohoto pohledu je knížka “Anděl Strážný” takový malý zázrak, který od Alue rochnící se v konspiračních teoriích a povídačkách o duchovním jménu málokdo čekal.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

9 Responses to :
Andělské dámy: Alue – Anděl Strážný

 1. Jindra napsal:

  V dnesnim prevracenem svete je konspirace casto pravdivejsi, nez “fakta” z Ceske televize. Ale to si musi kazdy zjistit sam.

  1. Andrea V. napsal:

   Mně u hromady konspirací připadá, že to jsou zase jenom prostředky na mainstreamové vymývání mozků – jenom pojaté trochu jinak, aby tomu věřili i ti, kteří se přestali dívat na zprávy 🙂 .

  2. Anchor napsal:

   Tak to si v žádném případě nemyslím! 😀

 2. Paja napsal:

  Dobrý den Andrejko, já musím napsat to samé, co minule. Dělala jsi na mně dojem, že jsi rozumná, sympatická holka, jenže v tomto článku o Alue jsi se hodně sekla, nezlob se. Proč věříš tomu, že vidí nehmotné bytosti? Protože to říká? Já budu od roku 2006 říkat, že jsem vymyslela nový druh ezoteriky, opíšu spoustu věcí, které jsem si přečetla na internetu, nebo v knížkách, anděly změním na unděly, víly na dvíry a budu tvrdit, že jsou to úplně nové bytosti, se kterýma doposud nikdo neumí komunikovat, jenom já. Napíšu o tom knížku, bude mi pomáhat nějaký starý chlap, se kterým bydlím, a plno jich rozprodá na svých přednáškách. Budeš mi věřit, že říkám pravdu, ikdyž plno lidí na internetu na mně bude upozorňovat, dokonce se najdou důkazy o mých lžích?
  To je myslím hodně ujeté, nezlob se. Navíc, ten článek se mi zdá, jako by byl psaný na“objednávku“, čí objednávku snad psát nemusím. Zdá se mi, že Karolina s panem „tajným“ potřebují lidem vecpat další lež, a tou je, že ona není žádnou jeho loutkou. No loutkou možná ne, ale páchá s ním svinstva a moc dobře si to uvědomuje. Že ve všem co říká jsou lži, je taky dost hnusné. A ta její poslední knížka je snad největší lež a podvod, který udělala. Nic tam není z její hlavy, okopírované a vymyšlené věci. Tím se dostala na úroveň nejčernějšího kanálu. A ty jsi mně svým názorem, že ta kniha je malý zázrak docela rozsekala. 🙁 Ten tebou napsaný “hřebík” Alue právě od někoho ukradla, nebo okopírovala, není to z její hlavy. Tohle snad už ani nemůžeš myslet vážně. Vždyť ona je úplně obyčejná, blbá, temnářská zlodějka. Všechno, co v té knížce čteš je okopčené, knížka je temný plagiát. A lidi, jako ty jí ještě dělají reklamu. Jsem možná trochu míň příjemná tímhle svým komentářem, ale na tohle se nedalo nic neříct.
  No, jedině ti můžu popřát ať se s takovým přístupem máš „dobře“, a abys co nejdřív přišla na to, kým je vlastně doopravdy Alue. Pak tyhle články určitě smažeš sama a ještě ráda, protože se budeš stydět za to, žes byla naivní a věřila temnářce, která se živí kradením a blbnutím dětí nějakými nahranými úsměvy a naučeným lživým, na oko “sympatickým” vystupováním. Měj se pěkně.

  1. Andrea V. napsal:

   Nic se neděje – neplánuju nikomu rvát hlavu z krku za “jiný” komentář 🙂 . Dělej si názory jak rychle chceš, já nejsem ničí loutka a nikomu nic na objednávku nepíšu. Nebudu se omlouvat za to, že jsem se “opovážila” napsat článek, který nepatří do stranického programu 🙂 . Četla jsem Byrne i Virtue, tak vím, co kde je a není, to zas nemusíš mít strach. O Alue se starat neplánuju, její život = její věc.

   1. Aisha.Jayne napsal:

    Napsala jsi to dobře, ale je pravda že tak jak začala s andělskou říší tak se ten její blog docela hodně změnil od Alue mam všechny tři knížky a poslední kniha Anděl strážný je spojený několik knih v jednom jejímy slovy…. Ale i tak dá čtenáři dost o tom aby věděl co a jak tak že pro začátek špatná není. Od DoreenVirtue a Lorna Bryne mam knížky taky…. od Doreen Virtue víc , od Lorna Bryne mám 4 a teď sem u její druhé knížky schody do nebe, u Lorny mi přijde že ty bytosti opravdu vidí ale kdo ví jestli je to opravdu pravda, chtěla sem jít na to jak byla teď v květnu v Praze ale nestihla sem to a do Brna to mám daleko což jsem z toho trošku zklamaná .

    1. Andrea V. napsal:

     Ano, u Alue člověk neví, co je vlastně od ní – hromadu toho recykluje a pak se v tom těžko orientuje. Ohledně Byrne se mi zdá, že ji ti její “andělé” dost často psychicky vydírají – musíš, protože jsme to řekli a tobě nic jiného nezbývá …

 3. Andreo jsi úplně mimo napsal:

  Andreo, já vůbec nechápu, jak ty, taková sympatická holka, můžeš mít svědomí propagovat tady tu plagyátorskou knihu plagyátorského zmetka Alue Loskotové. Že je v knize všechno kradené ti vážně nevadí? Klidně si ji koupíš, dáváš jí vydělávat prachy, přečteš si ji a ještě jí píšeš reklamu, jako by byla její. Nic v té knize není její. Taky nechápu, jak můžeš tuhle podvodnici srovnávat s Ivetou. Loskotová je obyčejná hloupá kachna. Iveta kradla práci jiných, jako to dělá Loskotová? Tak o tom nevím nic. Nemají nic společného. Plagyátorka Loskotová se k Ivetě nemůže ani přiblížit, ničím.
  Podle toho, jak píšeš asi na stránky Alue chodíš pravidelně. Takže tady taky nechápu, jak to, že si do dneška nepoznala, jako jiní, že všechno, co napsala a je pod tím podepsaná, jako autorka, jenom ukradla. Je zlodějka a podvodnice.
  Co by jí lidi měli odpouštět? Že VŠECHNO, co dělá jsou jenom lži, opisy, plagyátorství? Že to, jak se tváří je falešné, nahrané? Že je hloupá? Že napáchala plno zla? Ona není žádná obchodnice, to všechno dělá ten 60 tiletý„chlap“, se kterým ta kachna žije.
  Vydávání knih, blog a všechno kolem toho je práce toho tm, z její hlavy nepřišly žádné nápady, žádné nemá. Ona nic sama neudělala a hodně lidí o tom ví, žádná zdatná obchodnice, ona je velmi hloupá, zdatný obchodník s talentem na matení lidí je právě pan tm, spíš, než obchodník zdatný lhář a manipulátor.
  Žádnou auru, jak tady píšeš kolem sebe nemá, kachny žádnou auru nemají, to všechno je práce toho chlapa, se kterým žije, dělá z ní něco, čím není, protože potřebujou vydělávat na lidech.
  Nevím, jak můžeš být takhle naivní. Napadá mně, jestli už pracuješ, nebo chodíš do školy, co studuješ, jestli střední, nebo dokonce vysokou? Vysokou doufám ne.
  Na mně jsi udělala dojem, tím článkem, co tady máš, a ze kterého se mi udělalo pěkně blbě (chválit zlodějskou příživnici, za něco, co nenapsala, ale opsala a ukradla, tak to je fakt moc), že jsi asi moc rozumu nepochytila.
  Tak se měj, pokračuj v tomhle propagování podvodnice, je to od tebe hodně nechutný. Takový lidi, jako jsi ty tihle podvodníci potřebujou. Dělej jim služku a dělej reklamu knížce, která je plná kradených opisů.

 4. to snad ne napsal:

  Slečno Andreo, Karolína Loskotová, Alue je úplně obyčejná zlodějská Kur va.
  Takový blbeček, který má problémy s rozumem i logickým přemýšlením.

  Hodně mně překvapilo, že jste tohle nepoznala.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *