Andělské dámy: Alue – Anděl Strážný

Tak trochu jsem ani nedoufala, že budu podobný článek psát. Alue má poměrně svérázný způsob zveřejňování článků. Ne ani co se týká pravidelnosti, ale spíš co se týká výběru témat. Začínala jako “andělská dívka” , která vidí víly, skřítky a anděly a psala články úzce svázané s jemnohmotnou říší. Následně tyto články začaly trochu černat a rudnout, až se následně proměnily na čistě konspirační kanál.  Přitom v mých očích je nejlepší obsah Alue spojený právě s tím, co má sama za sebe a co má “vrozené” – vidět a vnímat bytosti “za oponou”, a psát v první řadě o nich.

Pokaždé se do Aluščiných knížek dostane něco z konspirací. Je to ve všem tom textu dost podstatně cítit, protože to narazíte na odstavec, který má najednou naprosto jinou “příchuť” , než ten zbytek. Když jsem zjistila, čeho se třetí knížka Alue týká, velice mile mě to překvapilo. Už jenom z podstaty samotné věci  jsem se rozhodla Alue podpořit a její knížku “Anděl Strážný” do projektu zařadit.

Alue potřebovala do podobné publikace dozrát. Během procházení jejích stránek jsem si všimla, že je podobná jako ostatní jemnohmotné učitelky – když strčíte hlavu do písku, nebudou destruktivní bytosti existovat. Docela příjemně mě dorazilo, že v knížce autorka operuje s celým spektrem jemnohmotných entit – s tím andělským, i s tím “upírským” . Nehraje si na vládu jedněch entit a nesnaží se čitateli namluvit, že kolem něj existují jenom andělé a tím pádem co se týká komunikace, není co řešit.

Sama Alue varuje, že je “Anděl Strážný” psaný poněkud zhuštěnou formou a je dost obsáhlý na data. Velice často se mi podobná literatura čte velice snadno, ale v případě Alue se tím prokousávám delší dobu, než u mě bývá obvyklé. Možná i proto mi trvalo měsíc a půl, než jsem knížku přečetla, zpracovala a připravila pro článek 🙂 .  Nenapadá mě nic, co by “Andělu Strážnému” mělo chybět, bavíme-li se o spektru jemnohmotných bytostí v celé svojí šířce a o možném riziku, že naletíme “přísavkám” .

Pokud plánujete začít zkoumat bytosti, které se kolem vás nacházejí, považuju knížku “Anděl Strážný” za rozumný začátek, i když spousta lidí říká, že Alue jenom sebrala a sepsala vydřené poznatky jiných autorů.  Narozdíl od všech ostatních publikací vám ale netvrdí, že jediné, s čím můžete zapříst hovor je anděl a že se tím pádem nemáte čeho bát. I když vezmu v potaz možnost, že Alue nemá vlastní materiál, z Anděla Strážného vylezla kupodivu rozumná publikace. Alue nenabádá věřit bezhlavě všemu a všem, ale naopak uvádí rozumně využitelné rady, jak si všechno osahat a na rovinu píše, které prvky ve vaší komunikaci jsou zrádné a u čeho máte okamžitě komunikaci ukončit, protože se nebavíte s andělem.

Když vezmu web Alue, nenapadlo by mě, že do knížky napíše otevřeně a v takové šířce i o riziku komunikace s něčím, co byste dobrovolně neoslovili. Hromada lidí bere Alue jako loutku Reného Koukala. Když se ale průběžně dívám, co Alue tvoří, pokaždé se v její tvorbě objeví dost solidní hřebík, který celou tu Marnou demagogickou mozaiku rozbije, a já můžu začínat znovu. Podobných hřebíků je po cestě k Alue víc než dost, ale konkrétně Anděl Strážný není ve své kategorii prvoplánová vymývárna mozků typu: “Nemáš se čeho bát, bav se s čím chceš, všechno je anděl” .

Alue je dost solidní materiál na trénink rozeznávání faktů od hypotéz, protože nic jiného než vaše vlastní vnímání vám v tomto případě není příliš platné. Jak v případě komunikace s anděly, tak v případě uchopení fenoménu Karolíny Loskotové. Nakolik je to mnohým proti srsti, Alue je zdatná obchodnice s velikým talentem na lidi, které každý odpustí kdejaký prohřešek, podobně jako svého času Ivetě Bartošové. Kolem Alue tato aura bude pořád, i když samotné jméno “Alue” se nachází ve finském slovníku, a v překladu znamená totéž co v angličtině “area” , tedy prostor, oblast. I z tohoto pohledu je knížka “Anděl Strážný” takový malý zázrak, který od Alue rochnící se v konspiračních teoriích a povídačkách o duchovním jménu málokdo čekal.

« »

© 2017 Vysvobozená.cz. Theme by Anders Norén.

%d blogerům se to líbí: