Alue K. Loskotová: Svět za oponou

Není běžné, aby si bloger vydupal knížku ze země a z ničeho. Alue si knížku sama zasponzorovala, a aktuálně “Svět za oponou” běží v druhém, korekturou vyladěném dotisku. Chcete zahlédnout za oponu? Alue vás zve do příběhu o dívce Lence, která se začne zajímat o víc, než je vidět pouhýma očima, a to ji dovede kompletně jinam, než by se jí kdy zdálo …

Alušina čeština je celkem čtivá, a neprofesionálním korektorům se podařilo publikaci doladit tak, že téměř nepoznáte, že neprošla  rukama velkého nakladatelství. Celkově je “Svět za oponou” vytvořený pro osoby, které chtějí číst, protože formát A5 je nahusto osázený fontem, řádkování není zvětšené, tak se do formátu vešlo daleko víc textu, než bývá u “ezo-knížek” zvykem. Alue knížku propaguje se slovy, že je biografická; je nutné dodat, že takové bývají všechny ezoterické publikace o andělech, ať je píše kdo chce – “To se mi fakt stalo” je artikl, který dobře prodává, tak proč jej nepoužít?

Myslím, že snad u  žádné jiné publikace tolik lidí neřeší původ dat, nebo originálnost celého konceptu. Použitý styl ezoterického příběhu v praxi vyzní jako příjemná pohádka bez nějakých větších morbidností. První půlka knížky funguje jako sumarizovaný Aluščin web, druhá půlka už spadá víc do oblasti beletrie a dohrává nastíněný příběh. Celkově nevybočuje z nějaké pod-třídy pohádky, přeskočíme-li ezoterickou “učebnici” v první půlce publikace. A jako takové mi připadá uhozené řešit, kdo má autorská práva třeba na Růženku nebo na Popelku, natož se pak hádat, jestli to Erben vymyslel sám, nebo obšlehnul.  “Svět za oponou” se mezi příběhy o andělech a vílách snadno zařadí, a vyšší přidanou hodnotu má snad jen pro fanoušky Alue. Ti v publikaci dostanou “něco od svého oblíbeného blogera” .

Ezoterikou nepolíbený zbytek se “utopí” v první části knihy. Pro účely širšího dosahu knihy by musely zmizet pasáže, určené čtenářům webu Alue, kteří mají vlastně všechno důležité vypsané v kapitolách v první půlce knihy, a nemusejí tak jednotlivé údaje hledat u Alue na webu (a ta se tak může věnovat konspiracím a strašení lidí) . “Svět za oponou” je dobře napsaný pohádkový příběh, který ale ztratí přes polovinu svých důležitých zbraní, narazí-li na “civila” .  Jako taková splňuje publikace podmínky pro zařazení do kategorie “merch” , aneb “dárkový prodej pro fanoušky toho kterého blogera” . Není ale nepostradatelnou literaturou pro člověka, který netuší, kdo Alue je .

8 thoughts on “Alue K. Loskotová: Svět za oponou

 1. Ahoj, prosím tě, proč děláš reklamu té její knížce? Vždyť skoro všechno, co je v těch knihách je okopírované. Na internetu je dost stížností na ty knihy a píše se tam to samé, co vím já a plno ostatních. Kopírování! Žádní andělé! Podvody. I dva lidi, které znám a tu knihu si koupili říkají, že tam našli hodně okopírovaných věcí.

  Karolína Alue je podvodnice a lhářka. O tom, že jí tu knihu všichni chválí není tak úplně pravda. Měj se pěkně. Tady odkazníky, třeba změníš názor a poznáš pravdu. Znám Alue a vím, kým je skutečně, hodně by ses divila.

  http://www.zpovednice.cz/detail.php?statusik=972416
  http://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=977257&orderby=ide
  http://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=973101&kateg=1&nove=0&orderbyide
  http://personal.tucna.net/alue-vs-sisyfos-bludny-balvan-vraci-uder-1/
  http://personal.tucna.net/alue-vs-sisyfos-lhani-mlade-pani-2/
  http://personal.tucna.net/alue-vs-sisyfos-nesmysly-a-fakta-3/
  http://umodrekocky.blog.cz/1604/den-4-jak-jste-na-tom-mate-chytrou-knizku
  http://www.osud.biz/31-03-2012/807/zdravi/varovani-ezoterika-nove-degenerace-aneb-prastene-rady-alusciny-aktualizace
  http://www.osud.biz/aluska
  http://www.osud.biz/aluska-tomas-marny
  http://www.osud.biz/13-03-2012/923/odhaleni/mas-marny
  http://www.rahunta.cz/news/www-osud-cz-osudove-zmeni-vas-osud-dil-3-/

  • Děkuju za názor. Mimochodem, dostala jsem i tvůj stejný komentář z utajena.wordpress.com – akorát ses tam podepsala “Paml” . Trochu se v tom začínám ztrácet 🙂

   • Ano, jsi zodpovědná za sebe a za to, že ty sama naprosto vědomě děláš reklamu podvodnici, lhářce, psychopatce a tyrance zvířat. Takže jsi jako Aluša.

 2. Ahoj, v tom jméně došlo k překlepu. Ale psala jsem ti tady i tam skoro to samé, jako u druhého komentáře, takže jsi určitě poznala o koho jde. 🙂

 3. Jednak je to podvodnice, jak už bylo zmíněno výše, druhak je to mrcha, která není schopná dojít s morčetem na veterinu, místo toho do něho leje nějaké pseudoléčivé sračky (podávání léčiv zvířatům laikem bez konzultace s vetem je mimochodem klasifikováno jako týrání zvířat) a až když se další den dokope jít na veterinu, morče samozřejmě umře tak jako tak. Nejspíš na otravu tím, co do něho nacpala. Vlastně ho zabila. Ale vinu háže na veta a dělá ze sebe chudinku. Vymýšlí si, že vet tam prý nebyl, i když je to velká klinika v Brně, kde je nonstop provoz. A v Brně je asi jenom jedna veterina, aby nemohla jít jinam, když u nás jich je asi 6 a to bydlím v mnohem menším městě než je Brno. 😀 Prostě lži, lži a zase lži. Něco tak odporného jako Alue se snad ani nemohlo narodit, ta se musela vyskytnout. Jestli tu prolhanou, bezohlednou, vyšinutou mrchu podporuješ, tak jsi spolupachatelem všech jejích podvodů a jsi stejná jako ona.

  • Děkuji za komentář. Každý je zodpovědný jenom sám za sebe, proto si nemyslím, že bych měla nést odpovědnost za to, co Alue napíše. Navíc to nebyl článek o Alušině webu, ale o konkrétní knížce.

 4. Kdyby týrala jen morče, ale proč týrá pěkně dlouho mě, člověka. To nedokážu pochopit. Bez sebemenšího důvodu. Každého na mém místě by to mučilo. Jsou věci, které neunese opravdu každý. To už vůbec nechápu. Přitom já proti ní nikdy nic nechci mít. Proč to musím strpět? Kdyby se vůči mě polepšila, dám sem vědět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *