Pokusně mezi lidi

20.11.2017 Fotodeník 2 komentáře 1047

Když jsem nedávno zmiňovala, že se připravuju na “trochu jiné focení” , měla jsem na mysli focení lidí, a už dopředu jsem věděla, že chci jít letos do hodového průvodu. Kde jinde začít s focením lidí kolem, když hodový průvod je místo, kde člověk zapadne?  Na radu Šibíka z pořadu “Jak se fotí” jsem zkoušela nejdřív prioritu clony, ale mně furt vycházely přepaly, navíc jsem zjistila, že jsem zdaleka nejrychlejší a nejpřesnější v plně manuálním režimu. Tak jsem vrátila “kolečka” zpátky do původního stavu.

V průběhu posledních focení zjišťuju, že mě spíš než hlavní atrakce baví fotit to všechno okolo a zákulisí. V případě koncertů spíš to všechno chystání  a dění kolem, než následnou show na pódiu … a v případě hodového průvodu jsem foťák daleko častěji obracela do lidí, než na krojované. Jsem jednoduše diagnóza, aspoň co se focení týká 🙂 .

Tato mohla být ostřejší. “Vzalo” mi to paní v popředí, kterou jsem nakonec vyřízla. Nejlíp se cítím s ostřícím bodem napevno uprostřed, a tady jsem měla “inteligentní hledání” v rámci celé plochy … a já se s těmi inteligentními systémy příliš nekamarádím 🙂

Pálilo ostré nízké slunce, tak jsem hodně fotek měla s tvářemi se zavřenýma očima. Tady jsem po nahrání fotek do PC našla jednu, kde mají paní se špuntem oči otevřené. Jak zaznělo od Šibíka: nepřestat fotit, a udělat těch obrázků víc.

Stejně mám takový pocit, že hodně malí špunti jsou poměrně početná skupina osob, které mají z celého hodového průvodu úplně největší legraci. I když je ty kraťoučké nožičky začínají poměrně dost rychle bolet, a musejí nastupovat kvalifikovaní nosiči … 🙂

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Pokusně mezi lidi

  1. Čerf napsal:

    Vidíš, zrovna takoví “nosiči” mohou být dobré téma pro dlouhodobější cyklus – různé podmínky, různé příležitosti, různí lidé, ale jasný jednotící prvek.

    1. Andrea V. napsal:

      To není špatný nápad. Zvlášť když se člověk zaměří na různé osoby v různém prostředí …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *