Dárečky Vánoční i pozdější a kouzlo hyperaktivity

18.11.2017 Dopisy pro Rhiannon 2 komentáře 1090

Ahoj Rhiannon,

je to už pěkně dlouho, co jsem napsala poslední dopis. Měla jsem pocit, že je tlačím až z palce u nohy, tak jsem jim nechala na chvíli volno. Tento týden jsem se dostala k zajímavé informaci: osoby, které mají potíže s nějakou závislostí můžou být daleko častěji sexuálně nevyřádění. Když totiž nemáš jak ventilovat sexuální energii, jsi daleko náchylnější k padání do spárů konkrétních závislostí. Něco na tom možná bude; jako námět k přemýšlení se mi to zdá zajímavé 🙂 .

Je konec listopadu, a já mám nakoupené dárky. Jeden mi má ještě dorazit, ale jinak jsem hotová. Možná ještě jeden vyřídím přes poštu, ale je to zvláštní – nemít v prosinci starosti se zajišťováním balíčků. A to mám letos o jednoho člověka víc, co se týká zařizování dárků. Možná to dotáhnu ještě dál, a dám si prosinec jako Měsíc bez balíčků. Původně jsem myslela, že si tak udělám stopku od nákupů, ale poslední měsíc až dva to zvládám i bez nich, tak nevím, jestli by to mělo nějaký větší význam.

Šestým rokem fotím s Nikonem D3100. Gumová krytka kontaktů se odchlipuje, nejde pořádně zavřít, a navíc si říkám, že bych si mohla pořídit něco s výkonnějším snímačem a trochu profesionálnějším rozložením. Mám v hlavě Nikon D5600, případně D7100, který se vyprodává za cenu kolem 21 000 Kč (což je jenom o tisíc až dva míň, než D5600) . Zatím skládám bokem peníze; původně jsem si dala plán na svoje narozeniny (březen) , tak mám dost času. Věděla jsem, že toho v listopadu a prosinci moc nenašetřím (protože Vánoce), ale nakonec to není zdaleka taková kalamita, jaká to byla v minulých letech. No jo, studium Keltnerových knížek začíná přinášet ovoce.

Uvědomuju si, že jsem toho v poslední době moc nenafotila. Za rok 2017 nemám tolik snímků, kolik bych od sebe čekala. Na stranu druhou se mi po focení stýská, a docela mě začínají svrbět ruce. Začátkem roku 2017 jsem věděla, že se mi v energii kolem mě rodí nové směřování mojí kreativní energie. Netýkalo se to psaní, ale konkrétně focení: změnila jsem se, změnila jsem svůj vztah k lidem obecně, a zákonitě se to muselo projevit i v mojí tvorbě, má-li fotograf fungovat jako osoba, které se do snímků promítá její nitro. Uvidím, co nakonec s tím, ale ten vnitřní fotograf mě příliš dlouho otálet nenechá. To vidím už teď.

Andrea V.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Dárečky Vánoční i pozdější a kouzlo hyperaktivity

  1. Elizabeth napsal:

    Mňa nákupy vianočných darčekov ešte len čakajú, zajtra sa chystám po vianočnú výzdobu, pretože toto budú prvé Vianoce, kedy som finančne nezávislá od rodičov a chcem urobiť krásne Vianoce tak ako sa patrí. 🙂 Milujem tie sviatky.

    1. Andrea V. napsal:

      Ano … když je člověk sám a tím pádem musí dělat věci po svém, je to něco úplně jiného .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *