Rubriky
Virtuální zápisníček

3 vášně, které jsem opustila

I když bych si ráda připsala zásluhy za tento zajímavý formát, fanfáry ve skutečnosti patří blogerce Nelly Cadlenson, u které jsem tři vášně zaznamenala. Utíkající čas se mi nejčastěji připomíná na stanici Óčko Gold. Hraje písnička, já si řeknu: „Jak to může být ‚gold‘ , když si to pamatuju jako novinku?“ , a pak mi moderátor oznámí, že se jedná o dvacet let starý hit. Nu – něco na tom bude 🙂 Že se cítím tak na patnáct mi těch mých 28 neodmaže 🙂 . Za ten čas jsem vystřídala pár zájmů, některé jsem rozvinula, některé opustila, a dnes se chci podělit o tři vášně, které jsou nenávratně v čudu …

Psaní nových textů existujícím písničkám

Začala jsem s tím zhruba ve dvanácti letech. Původně jsem psala básničky, a pak jsem začala předělávat texty k věcem, které se mi líbily z rádií. Postupem času jsem nasbírala tři sešity textů, a z toho jsem čtvrtý (přesněji řečeno nultý) ještě vyhodila skrz to, že se mi ty básničky zdály tehdy uhozené. Zbytek mám (někde) schovaný, ale možná věčná škoda, že jsem se „nesekla“ , a ten Sešit hrůzy neschovala. Mohla být dnes sranda ještě větší 🙂 .

Většinou mi texty „chodily“ najednou, případně nadvakrát. Sedla jsem si k něčemu, začala psát, a věděla jsem o čem chci psát, jak to má vyznít a rýmy mi zpod propisky šly samy. Někdy v šestnácti letech jsem se po nějaké době neaktivity vrátila ke svým textům, a ty nejzdařilejší trochu učesala a předělala. Snad jsem se chystala na nějakou druhou fázi. Ta nakonec nepřišla, a nepočítám, že bych se tomu „sportovněji“ věnovala někdy v budoucnu. Texty k písním považuju za svůj niterný materiál, a zatím si nedokážu představit, že bych někomu cizímu psala dobrý text. I když, naučila jsem se, že zrovna kvalita produktu je věc, kterou je lepší nechat posoudit přímo klientovi – často totiž koupí i to, co bych já sama zahodila jako nevyhovující. Možná mám jenom náročný vkus.

Grafičení v Gimpu

Tvorba grafiky přišla původně z nutnosti. Blogovací server, na kterém jsem tehdy působila nenabízel uspokojivé šablony, tak si každý bloger musel poradit svépomocí. Jsem člověk, který se snadno nadchne, proto netrvalo dlouho, a moje „nová vášeň“ mi začala přerůstat přes hlavu. Aspoň do té míry, že jsem chvíli tvořila grafiku i „sportovně“ – „podědila“ jsem grafický klub, který chvíli fungoval, ale já jsem měla jiné zájmy, než shánět kolegy-grafiky, nebo se tvorbě designů věnovat 24/7 . Na svoji obranu musím říct, že to nevypadalo zas tak katastrofálně – na Blanch nebo Gormal jsem neměla, ale celkem mě to skládání designů bavilo.

Zásadnější změna přišla až s přechodem na WordPress, který funguje na bázi šablon tvořených v php. Tady jsem skončila u lehkého lazení CSS souboru, kde zvládám základní úkony včetně nahrazení textového loga obrázkem, pokud mě šablona štve příliš mrňavým přednastaveným logem, nebo skrytím náhledových obrázků na titulní stránce blogu, pokud uznám, že bude titulce bez obrázků líp. Změna fontů na něco, co umí diakritiku je u šablon z anglofonního světa denní chleba, a přebarvování akcentů v šabloně na jiný odstín jde rychleji, má-li šablona tuto možnost implementovanou přímo v Customizeru, ale s kapátkem a klávesou F3 se i v style.css dají provádět zajímavé věci.

Celodenní procházení e-shopů

Ráda bych do článku použila něco vzletnějšího a kreativnějšího, ale když si představím svůj život od nějakých dvaceti let do svých dvaceti sedmi, nenapadne mě výraznější opuštěná vášeň, než je procházení e-shopů s kosmetikou a následné objednávání různých věcí, které má člověk doma už čtyřikrát. Trvalo, než jsem se naučila akceptovat svůj obličej tak, jak je, a přestala se schovávat pod tunu barevného make-upu. Pamatuju si, jak jsem jednou měsíc chodila s obličejem otečkovaným rudou krupičkou, protože jsem pleťový krém vyměnila za „cool“ pleťový olej od jedné známé značky, a ono mi to na ksichtíku vyrobilo červenou katastrofu, složenou z obřího množství červených vřídků, naměstnaného jeden na druhý. Tehdy frčely korejské BB krémy, tak jsem vytáhla Cho bo Yang a zakryla to „cementoidním“ make-upem.

Je úsměvné, že to píšu s odcházející rýmou, a i přes to, že se mi ráno vůbec nich nechce a mám co dělat, abych se vůbec probrala, ne tak se ještě líčit, mám obličej hladší a čistější než tehdy ve svojí zdravé podobě. A to, co se týká péče, kombinuju obyčejnou Niveu s trochou péče od Nuxe …

Související odkazy

Only Nellis – blog Nelly Cadlenson

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

4 reakce na „3 vášně, které jsem opustila“

Ahooj 😊 náhodně jsem na tvůj blog narazila a jsem ráda, že tě můj článek inspiroval. Občas jsem taky psavala básničky, ale jen tehdy, když jsem se cítila naštvaná nebo smutná. Začínala jsem dělat grafiku ve Photofiltre a jednou jsem celý den o prázdninách u toho seděla

Dizajny som si tvorila aj ja, jeden čas ma to celkom bavilo a tuším som aj založila blog čisto pre grafiku, ale čoskoro ma to opustilo. Robila som to v PhotoFiltre. Ten mám dodnes, ale robím v ňom už len svoje logo.
Inak zaujímavý článok. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *