Zimní vitamíny a síla mysli

4.12.2015 Mezi nebem a zemí 2 komentáře 1062

Ve svých šesti letech jsem měla velký talent na chytání všeho možného. Hodně často jsem bývala nemocná, a velká spousta věcí mi sedla rovnou na průdušky. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kdy jsem osm týdnů a pak šest týdnů strávila odstraňováním krčních mandlí. Nejdřív jedné, potom druhé. Mám z té doby krásná přáníčka od spolužáků ze školy – prvních osm týdnů jsem byla pryč na konci školního roku, druhý pobyt se už “vešel” do letních prázdnin.

Od té doby, jako kdybych byla o ty čtyři měsíce menší, než bych měla být. Malá a drobná, dva nebo tři roky v kuse jsem brala Zaditen na imunitu. Jako kdybych ten čas, který jsem trávila v nemocnici, nevyrostla o kolik jsem vyrůst měla, a už to nedohnala. Proto mě nepřekvapilo, když jsem následně v práci každou zimní sezónu nachytala jedno nebo dvě nachlazení. V praxi sotva jsem doléčila jedno, během měsíce se objevilo další, a tak to pokračovalo až dokud se venku neoteplilo.

Letos jsem se na to rozhodla jít jinak. Pořídila jsem si šumivý vitamím C s tím, že si dám každé ráno jeden. Všichni asi tušíme, jak to bude vypadat se složením oněch šumivých vitamínů, ale už teď můžu říct, že na tom něco bude. Obešly mě dvě vlny různých nachlazení a jedné obzvlášť hnusné chřipky, a to nedělám nic jinak – jenom ten vitamín.

Už i doktoři vědí o síle lidské mysli. Nazývají to “placebo” a běžně to využívají ve svojí praxi. Dost možná je moje mysl to jediné, co tím “vitamínem” dopuju, dost možná na tom taky něco bude; spolu s šumivým “céčkem” jsem si totiž pořídila i šumivý hořčík na svaly a na spaní, a funguje to ukázkově.

To, co v těch šumivkách bude, asi člověku příliš neublíží. I když je zde reálná šance, že je to vážně jenom “pro lidský dobrý pocit” . Proto článek zařazuju do rubriky jemnohmotných zážitků a pokroků. Je to ze stejné kategorie, jako když prosím anděly, ať mi pomůžou zvládnout zítřek a na druhý den cítím radost a neochvějný klid, nebo že by mi pomohlo, kdybych věděla, co ten druhý cítí a nazítří mi přijde SMS, že je mu smutno.

Když se člověk zklidní a naučí se vycházet sám se sebou, drobná kouzla mu začnou vyplňovat život sama. Pro mě je tato epizoda s vitamíny důležitá v tom, že jsem si začala uvědomovat, že během zimy a chřipkových sezón nemocná být nemusím. Což je oproti té věčně nemocné malé holce velký pokrok.

Odebírejte blog emailem

Další článek dorazí přímo do vaší e-mailové schránky

2 Responses to :
Zimní vitamíny a síla mysli

  1. Le fille Ash napsal:

    Mluvíš mi ze srdce. Tohle znám moc dobře… měla jsem to samé. Na základce jsem kvůli mé narušené imunitě musela být na prvním stupni na domácí škole… téměř… ale ano. C je dobrá volba. Já ještě používám vyloženě v DM drogerii zakoupený askorban sodný + jedlou sodu a zinek. je to driák, ale pomáhá… 🙂

    1. Děkuju za tip, to by nemuselo být špatné 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *