Rubriky
Virtuální zápisníček

03/07/2018: Kdo nic nezkusí, nic nedostane

To jsem měla geniální nápad. Nelíbí se mi Facebook coby platforma na zveřejňování fotek, tak si založím další web. S obří radostí jsem zjistila, že je volná doména Fotoblogerka.cz , tak jsem si ji na dva roky koupila  a rozjela tam další stránky. Že na fotky.

Jenže mně těžce nevyhovuje mít inspiraci „rozkrájenou“ . Už tak jsem se dost prala s pojetím Vysvobozené jakožto se zdrojem, kam budu psát jenom o blogování. I když mi Miška na Twitteru psala, že jsou moje poslední články perfektní, tak proč ten depkoidní status. Podle tabulek by to mělo jít jako po másle: jedno téma, navíc takové, ve kterém jsem silná – „blogování o blogování“ a „deníček blogerky“ jsou rubriky, které na mém webu pravidelně bodují nejvíc. No jo – jenomže tabulky jsou tabulky, a člověk je člověk.

Paradoxně mi nejvíc pomohla Fotoblogerka – řekla jsem si, že tentokrát nebudu psát teorii, ale jenom fotit a věnovat se jenom focení, ne tabulkám. Jak jsem se přestala starat o exaktní záležitosti ve focení, prolnulo se to tak nějak všechno, a já jsem najednou zjistila, kde je moje síla i bez toho Gallup testu, který chci zkusit na konci července (kupovala jsem teleobjektiv, tak se chci trochu poléčit z peněz) .

Na doméně Fotoblogerka.cz je nyní redirect 301, který vede sem – na Vysvobozenou. Když už, ať není úplně neaktivní. A za další dva roky, pokud se nestane nic dalšího, neprodloužím a nechám ji uvolnit. Je to dost hezká adresa na to, abych si ji syslila prakticky pro nic. (Pokud jste ženská a doménu Fotoblogerka.cz byste uživila, můžeme se domluvit na převodu).

Co se týká fotek, tady mám rubriku Fotodeník, kde budu jenom plynule pokračovat – i s nějakým tím kecáním. Jak už jsem zminila, koupila jsem si teleobjektiv, a přišlo by mi škoda nenapsat jaký, kam a na co, i když ti, kteří sledují můj Twitter už  musejí tušit 🙂 . Jsem člověk, který se cítí nejsilnější v kramflecích s Tokinou 12-28 mm, jen teď zjistil, že jako doplňkový do krajiny bude potřebovat něco, co mu pomůže udržet minimalismus na snímku i v případě, že je něco krapet dál.

Třídit inspiraci a zaměřit se na jedno úzké téma? Děkuji, nic pro mě. Deníčky, focení, alternativní a blogovací články, všechno hezky v kupě – i když jsem zrovna já nedávno psala, že napsat dobrý deníčkový článek není jenom tak.  Náhledové obrázky? Na co? Jen jsem teď krapet upgradovala, když jsem na Facebook začala vkládat grafiky. Nechci to řešit, protože to pro mě není důležité, ale zároveň je mi jasné, že ten odkaz bez obrázku vypadá hůř (diskriminace 🙂  ) . Štítky? Jedno velké „uvidíme“ ; jako u náhledových obrázků to nechci řešit a nepřipadá mi to důležité.

Na pondělky nechám článek z blogovacích rubrik, jak jsem to v poslední době dělala, jenom k nim přibydou další témata a další články. Mám nachystané téma, měla bych být schopná jej zpracovat tak, aby článek v pondělí vyšel, a co se zbytkem? Rozhodnu za provozu 🙂 .

Odebírejte blog emailem

Neprošvihněte už ani jeden článek! Výměnou za e-mailovou adresu vám budou chodit nové články přímo do schránky

Autor: Andrea V.

Jsem Andrea V. , fotografka a blogerka. Mým cílem je pomoct autorům propojit fyzické a nehmotné, protože k blogerovi patří i jeho hlava.

andrea@vysvobozena.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *